1. Dziś o 15.30 ostatnie nabożeństwo majowe, a po nim Msza św.

2. Począwszy od jutra, przez cały miesiąc czerwiec czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, dlatego w każdy dzień powszedni po Mszy świętej wieczornej śpiewać będziemy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w niedziele nabożeństwa też będą o 15.30. Na nabożeństwa czerwcowych w tym tygodniu adorować będą następujące róże: poniedziałek-Niepokalanego Poczęcia NMP, we wtorek-Świętej Rodziny, w środę-MB Gromnicznej.

3. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. będą w porządku niedzielnym. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża Św. Józefa. Po Sumie będzie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. W tym roku procesja ta będzie szła w stronę serpentyn. Pierwszy ołtarz będzie przy kapliczce św. Antoniego i wykonają go członkowie Parafialnego Oddział Akcji Katolickiej. Drugi ołtarz będzie przy kiosku „Ruch-u”, a o jego przygotowanie proszeni są mieszkańcy sąsiadującej z kioskiem górki. Trzeci ołtarz będzie przy stadionie, a przygotują go mieszkańcy górki nad stadionem. Czwarty ołtarz będzie przy pierwszej serpentynie, a przygotują go okoliczni mieszkańcy. Tam też będzie zakończenie procesji. Na Sumę na Boże Ciało zapraszamy Straż Pożarną ze sztandarem i prosimy o obsługę procesji. Na tę procesję, jak również na procesję czasie Oktawy, zapraszamy również dzieci przedszkolne do niesienia poduszek i do dzwonienia, dziewczynki kl. III do sypania kwiatów, a dziewczęta ze szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich do noszenia obrazów. W czasie procesji po Sumie adorować będzie Korona Miłosierdzia Bożego natomiast po Mszy św. popołudniowej róża MB z Lourdes.

4. W piątek przed południem księża odwiedzą z posługą sakramentalną zgłoszonych chorych. O 17.00 będzie spowiedź św. O 18.00 Msza św., a po niej nabożeństwo czerwcowe z procesją podczas której adorować będzie róża Zwiastowania pańskiego.

5. W pierwszą sobotę na Mszę św. wieczorną zapraszamy szczególnie wszystkich członków Żywego Różańca. Po Mszy św. będzie nabożeństwo czerwcowe z procesją, podczas których adorować będzie róża MB Królowej Polski.

6. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą czerwca, dlatego będziemy ją przeżywać jako adoracyjną. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża Matki Kościoła. Po Prymarii adorować będzie róża św. Piotra i Pawła. Na Sumie będzie rocznica I Komunii Świętej i procesja eucharystyczna wokół kościoła, w czasie której adorować będzie róża św. Jana z Dukli. O 16.00 będzie Msza św. z nabożeństwem czerwcowym i procesją eucharystyczną, podczas których adorować będzie róża św. Józefa. Po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbierane będą do puszek ofiary na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie gdzie powstaje panteon wielkich polaków oraz muzeum św. Jana Pawła II i prymasa Wyszyńskiego.

7. O przeprowadzenie porządku i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy rodziców dzieci kl.III. „Bóg zapłać” rodzicom bierzmowanej młodzieży za przygotowanie kościoła na bierzmowanie i niedzielę.

8. W poniedziałek i wtorek Msze św. będą o 7.00 i 18.00 w pozostałe dni o 18.00.

9. W minionym tygodniu ofiary na spłatę długu złożyli po 200zł-Chryń Maria nr 83 i Wójcik Michał nr 473, 100zł-anonimowa. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel. Minął kolejny miesiąc składania ofiar do tej pory złożono 146 ofiar: 1-400zł, 1-300zł, po 200zł-113, po 150zł-2 i po100zł-29. Prosimy więc o szybsze składanie tych ofiar.

10. W poniedziałek po nabożeństwie będzie spotkanie członków Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Iskierka Nadziei”.

11. 8 czerwca Ks. Proboszcz podchodził będzie 35 lat kapłaństwa. Będzie ją obchodził razem ze swoimi kolegami z którymi był święcony  8 czerwca 1980r. Przyjadą oni do Izdebek z 4 z diecezji. Na tę uroczystość przybędzie Ks. Abp Józef Michalik, Metropolita Przemyski, który będzie przewodniczył Mszy św. jubileuszowej 8 czerwca, w poniedziałek o 11.00 i wygłosi słowo Boże. Serdecznie zapraszamy na tę niezwykłą uroczystość, o której jeszcze przypomnimy w przyszłą niedzielę.

Starostwo