W adwentowe oczekiwanie na Jezusa wpisuje się także oczekiwanie na św. Mikołaja, którego wspomnienie przypada nam obchodzić w adwentowy dzień 6 grudnia. Dnia tego wyczekują nie tylko dzieci, choć te już miesiąc wcześniej starają się być grzeczniejsze, by Rodzice czy Nauczyciele nie poskarżyli się przypadkiem św. Mikołajowi, który zamiast prezentu, mógłby przynieść rózgę.

Św. Mikołaj znany jako Mikołaj z Bari według średniowiecznej hagiografii żył na przełomie III i IV wieku (legendarne przekazy twierdzą, że urodził się około roku 270, a zmarł 6 grudnia między rokiem 345 a 352), był biskupem Miry w Licji, wsławił się cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym.

W Mikołajowe popołudnie po Mszy świętej wieczornej święty Mikołaj znalazł chwilę czasu by odwiedzić naszą izdebską parafię. Św. Mikołaj bardzo chciał się spotkać z ministrantami a także ze scholą, którzy starają się uświetniać liturgię w naszej parafii. Mikołaj znany ze swej dobroci wszedł do naszej świątyni ze swoimi pomocnikami, workiem prezentów i mikołajkowymi cukierkami, którymi obdarował każdego. Po przywitaniu przez księdza proboszcza św. Mikołaj zasiadł na tronie i przeszedł do rozdawania prezentów. Nie brakowało pytań, radości a także wspólnych zdjęć, które bardzo chcieliśmy zrobić sobie z naszym wyczekiwanym Gościem.

Zdjęcia ze spotkania ze św. Mikołajem do obejrzenia w naszej galerii.