Radością każdej parafii i owocem trudu duszpasterskiego Rodziców i Kapłanów są przyjmowane sakramenty. Spośród nich wszystkich Eucharystia jest tym, w którym obecny jest sam Jezus – żywy i prawdziwy Bóg – Człowiek. Jak to się dzieje? Czy to w ogóle możliwe? Czy Jezus nie umarł ponad 2000 lat temu? To w jaki sposób, jakim cudem może być obecny dziś w Eucharystii?

Na te pytania i z tą wielką tajemnicą zmierza się każdego roku klasa bezpośrednio przygotowująca się do przyjęcia w swoim życiu po raz pierwszy do swojego serca Pana Jezusa pod postaciami Ciała i Krwi. W tym roku uczniowie klasy III po całorocznym trudzie poznawania tajemnic Eucharystii, nauki Małego Katechizmu, formuły spowiedzi, bezpośrednich przygotowań oprawy Mszy świętej, a także po spotkaniach formacyjnych dla Rodziców, w dniu 14.05.2023 r. dostąpili zaszczytu przyjęcia do serc Pana Jezusa Eucharystycznego. Uroczystości I Komunii Świętej przewodniczył ks. Proboszcz, który skierował do dzieci i Rodziców okolicznościowe słowo Boże. Prosił Rodziców, by nie zabraniali dzieciom przychodzić często do Jezusa i w miarę możliwości, jak najczęściej do Niego przychodzili. Wskazał, że Eucharystia jest lekarstwem i chlebem, który posila ciało i duszę człowieka na życie wieczne.

Nasi młodzi parafianie przeżywali tę uroczystość wraz ze swoimi Rodzicami a także wychowawczynią: p. Barbarą Ankowską i Panią Dyrektor: Agnieszką Woś.

Gratulujemy Rodzicom i Dzieciom, które tego dnia po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swoich serc. Życzymy Waszym Rodzinom wielu łask Bożych na każdy dzień życia a także tego, by Wasza przyjaźń z Jezusem pogłębiała się z dnia na dzień, a nie odnowiła się dopiero za rok, przy okazji Rocznicy I Komunii Świętej.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.