1. Przeżywamy miesiąc listopad, w którym pamiętamy o naszych zmarłych. Ofiarujemy za nich odpusty a także modlimy się podczas nabożeństw wypominkowych. Odprawiane są one w naszym kościele po Mszach świętych wieczornych, za wyjątkiem środy, natomiast w niedziele o godz. 1430 wypominki połączone z nabożeństwem różańcowym. Dziś (05.11.) o godz. 1300 odbędzie się procesja i modlitwy za zmarłych na cmentarzu obok dawnej cerkwi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: w czwartek (09.11.) święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek (10.11.) wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, w sobotę (11.11.) wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa (jest to dzień odpustu w parafii Przysietnica w naszym dekanacie).

3. W związku ze zmianą czasu na zimowy Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1700. Serdecznie zapraszamy. Msza święta w Rudawcu we wtorek o godz. 1600.

4. Od poniedziałku do środy (od 06.11. do 08.11.) dodatkowa Msza święta za zmarłych w kaplicy na cmentarzu będzie odprawiana o godz. 1530.

5. W sobotę (11.11.) przypada kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Polecamy Bogu tych, którzy oddali życie za Ojczyznę. Dodatkowa Msza święta za Ojczyznę w naszym kościele w tym dniu o godz. 1400. Mile widziane będą sztandary i delegacje organizacji z naszej miejscowości tj. społeczność szkolna, OSP, czy KGW.

6. W kościele wyłożone są kartki wypominkowe za zmarłych. Zachęcamy do ich wypełnienia i złożenia w zakrystii.

7. Bóg zapłać za pełniony dyżur w naszym kościele w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny od nr 661-683.

8. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę Matki Bożej Bolesnej.

9. Bóg zapłać za ofiary składane podczas kwesty na cmentarz. Serdeczne podziękowania także dla p. Kamila i p. Zbigniewa za pomoc w zatrzymaniu cieknącej na parking wody.

10. W tym tygodniu zapraszamy na następujące spotkania formacyjne:

• Msza święta i spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania odbędą się w kaplicy na cmentarzu o godz. 1530 (można zabrać znicze):

- w poniedziałek (06.11.) – dla klasy VI,

- we wtorek (07.11.) – dla klasy VII,

- w środę (08.11.) – dla klasy VIII,

• w środę (08.11.) – spotkanie członków Akcji Katolickiej,

• w czwartek (09.11.) – Msza święta wieczorna i spotkanie dla Rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej,

• w czwartek (09.11.) na Mszę świętą wieczorną zapraszamy również wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie różańcowym na losowanie pamiątek.

11. W minionym tygodniu naszą wspólnotę parafialną opuściła śp. Krzysztofa Oleszko. Pomódlmy się o zbawienie dla niej: Dobry Jezu, a nasz Panie…

12. Pan Jezus zachęca nas byśmy sobie wzajemnie służyli i pomagali bo to jest miarą wielkości człowieka. Prośmy Go o siły i błogosławieństwo na nowy tydzień naszego życia i rozwoju wiary.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE:

• Pan Sołtys ogłasza, że będzie przyjmował inkaso IV raty podatku i opłaty śmieciowej od 06.11. do 15.11. w biurze, w dni robocze od 800 do 1200, we wtorki i czwartki także po południu od 1600 do 1800, zaś w terenie: w sobotę 11.11.: u Pana Józefa Fala od 800 do 900, a u Pana Krzysztofa Szerszenia od 915 do 1200.