1. Dziś przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Zbiórka do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: w poniedziałek (16.10) wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, królowej, we wtorek (17.10.) wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, w środę (18.10.) święto św. Łukasza, Ewangelisty, w czwartek (19.10.) wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, męczennika, w piątek (20.10.) wspomnienie św. Jana Kantego.

3. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. W Rudawcu Msza święta i różaniec we wtorek o godz. 1600. Serdecznie zapraszamy.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: w dni powszednie o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1430. W tym tygodniu prosimy o poprowadzenie Różańca przez następujące grupy:

- w poniedziałek – Róże: MB Gromnicznej, MB Częstochowskiej, MB Szkaplerznej,

- we wtorek         – ministrantów,

- w środę              – klasę I,

- w czwartek        – klasę II,

- w piątek            – klasę III,

- w sobotę            – Róże: MB Bolesnej, MB Pięknej Miłości, MB Różańcowej,

- w niedzielę         – wszystkie chętne dzieci.

5. Bóg zapłać za pełniony dyżur w naszym kościele w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny od nr 601-620.

6. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę Ofiarowania NMP.

7. W przyszłą niedzielę (22.10.) po Mszach świętych z racji wspomnienia św. Jana Pawła II modlitwy o cud przez Jego wstawiennictwo i możliwość uczczenia relikwii. Składka mszalna przeznaczona będzie na ogrzewanie naszej świątyni.

8. Serdecznie dziękujemy p. Falowi i p. Kapuścińskiemu za przyczynienie się do naprawy mechanizmu zegarów na wieży naszej świątyni, p. Oleszko za przetarcie desek i strażakom za pomoc w ułożeniu. Bóg zapłać także za odnowienie krzyża misyjnego, wykonanie tabliczek, a także wszystkim, którzy pomogli w przeżyciu Misji Świętych, angażując się w Liturgię.

9. W minionym tygodniu naszą wspólnotę parafialną opuściła śp. Maria Dobosz. Pomódlmy się wspólnie o życie wieczne dla niej: Wieczne odpoczywanie…

10. Dobrze przeżyte Misje Święte miały za zadanie ożywić naszą parafię. Wszyscy jesteśmy zaproszeni przez Jezusa, aby aktywnie uczestniczyć we wspólnocie Kościoła. Niech każdy z nas usłyszy i zechce skorzystać z Jezusowego zaproszenia: „Przyjdźcie na ucztę bo wszystko już gotowe”.