1. Od dzisiaj aż do piątku przeżywamy w parafii wyjątkowy i uroczysty czas Misji Świętych. Skorzystajmy z czasu obfitego głoszenia Słowa Bożego, aby odnowiła się nasza wiara. Gromadźmy się licznie w kościele. Dodatkowe dźwięki dzwonów o godz. 1500 i 2100 będą wyznaczały godzinę Miłosierdzia Bożego i Apelu Jasnogórskiego. Gromadźmy się wtedy w rodzinach na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, czy śpiew maryjnych pieśni. W kościele Apel Jasnogórski odśpiewamy bezpośrednio po wieczornych Mszach świętych.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: w piątek (13.10.) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, zakonnika, w sobotę (14.10.) wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque.

3. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane przez cały tydzień w porządku misyjnym o godz. 800 i 1800. W Rudawcu Msze święte od poniedziałku do piątku o godz. 1700. Serdecznie zapraszamy.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Za odmówienie różańca można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1430. Nieobecnych w kościele i chorych prosimy o wspólną modlitwę różańcową w rodzinach. W tym tygodniu prosimy o poprowadzenie Różańca przez następujące grupy:

- w poniedziałek    – klasę III,

- we wtorek           – ministrantów,

- w środę               – klasę IV,

- w czwartek         – klasę VII,

- w piątek             – Różę Matki Bożej Pięknej Miłości,

- w sobotę             – klasę VIII.

Przed ranną Mszą świętą Różaniec mogą poprowadzić obecni członkowie grup parafialnych, czy Róż Różańcowych.

5. W przyszłą niedzielę (15.10.) w całej Polsce będziemy obchodzić XXIII Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia. Jest to program stypendialny dla zdolnej a ubogiej młodzieży. To odpowiedź na pragnienie papieża św. Jana Pawła II: „Nie budujcie mi pomników, zróbcie coś dobrego dla ludzi”. W przyszłą niedzielę także składka inwestycyjna.

6. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę Matki Bożej Różańcowej.

7. Bóg zapłać za pełniony dyżur w naszym kościele w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny od nr 581-600.

8. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym za prace porządkowe czynione przy naszym kościele w minionym tygodniu, przygotowujące wnętrze i obejście kościoła do uroczystości misyjnych.

9. W minionym tygodniu naszą wspólnotę parafialną opuścił śp. Bolesław Skrabala. Jego pogrzeb będzie jutro o godz. 1400. Pomódlmy się wspólnie o życie wieczne dla niego: Wieczne odpoczywanie…

10. Jesteśmy dzierżawcami naszego życia. Chciejmy dobrze zadbać o swoje winnice, odpowiednio je pielęgnując. Zatroszczmy się w tym tygodniu o czas na modlitwę i uważne słuchanie słowa Bożego podczas Misji Świętych bo następne za kolejnych 10 lat. Skorzystajmy z daru i łaski, jakie Bóg nam przygotował.