1. Dzisiaj po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Bóg zapłać za ubiegłotygodniową zbiórkę dla powodzian.

2. W rozpoczętym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek (07.10.) wspomnienie NMP Różańcowej, w środę (09.10.) wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa i zakonnika, w sobotę (12.10.) wspomnienie św. Jana Beyzyma, prezbitera.

3. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. Msza Święta w Rudawcu zostanie odprawiona we wtorek o godz. 1600.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Za odmówienie różańca można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1430. Nieobecnych w kościele i chorych prosimy o wspólną modlitwę różańcową w rodzinach. W tym tygodniu prosimy o poprowadzenie Różańca przez następujące grupy:

- w poniedziałek             – klasę III,

- we wtorek                    – Służbę Liturgiczną,

- w środę                        – matki w intencji chrześcijańskiego wychowania swoich dzieci,

- w czwartek                   – klasę IV,

- w piątek                      – klasę V,

- w sobotę                      – klasę VI,

- w niedzielę                            – wszystkie chętne dzieci (zwłaszcza z przedszkola i zerówki).

5. W poniedziałek wraz ze wspomnieniem Matki Bożej Różańcowej nasze dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają pobłogosławione różańce. Zapraszamy na tę ważną uroczystość z Rodzicami.

6. W przyszłą niedzielę (13.10.) w całej Polsce będziemy obchodzić XXIV Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Zbiórka do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia. Jest to program stypendialny dla zdolnej a ubogiej młodzieży. W tym dniu będzie także można wesprzeć naszą młodzież i Służbę Liturgiczną, która przygotuje na ten dzień papieski kremówki.

7. Zachęcamy do zapisów na parafialną pielgrzymkę do Częstochowy. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

8. Bóg zapłać za troskę o świątynię, za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny od nr 381-400.

9. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w niedzielę przed sumą prosimy Różę Ofiarowania NMP.

10. W tym tygodniu zapraszamy na Mszę świętą wieczorną i spotkanie:

- w poniedziałek (07.10.): Rodziców uczniów klasy III.

Ogłoszenie społeczne:

W przyszłą niedzielę (13.10.) w głównym budynku Szkoły Podstawowej (obok kościoła) od godz. 830do 1430 odbędą się wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej (zabrać ze sobą dowód osobisty).

11. Jezus i dziś prosi współczesnych Rodziców: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie”. Jest październik, są różańce. Znajdźmy czas na wspólne wyjście do kościoła. Wpatrujmy się w dzieci, które mają ochotne serca. Przyjmujmy królestwo Boże, które jest na wyciągnięcie ręki.