1. Dzisiejsza zbiórka do puszek jest przeznaczona na pomoc poszkodowanym w wyniku ostatniej powodzi.

2. W rozpoczętym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek (01.10.) wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, w środę (02.10.) wspomnienie śś. Aniołów Stróżów, w piątek (04.10.) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w sobotę (05.10.) wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy (po Mszach świętych ucałowanie relikwii).

3. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. Msze Święte w Rudawcu we wtorek i piątek o godz. 1600.

4. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik. Zachęcamy zatem do udziału w nabożeństwach różańcowych. Za odmówienie różańca w kościele, kaplicy, rodzinie, społeczności zakonnej lub innej wspólnocie zebranej dla wzniosłych celów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 1730, (później Msza święta), w niedzielę o godz. 1430. Nieobecnych w kościele i chorych prosimy o wspólną modlitwę różańcową w rodzinach. Zachęcamy do aktywnego udziału w nabożeństwach różańcowych, dlatego o poprowadzenie modlitwy różańcowej w tym tygodniu prosimy:

- we wtorek – ministrantów,

- w środę – Radę Duszpasterską i Akcję Katolicką,

- w czwartek – klasę I,

- w piątek – klasę II,

- w sobotę – uczniów przygotowujących się do bierzmowania z klas: VI, VII, VIII,

- w niedzielę – wszystkie chętne dzieci.

5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W ramach nabożeństw różańcowych modlitwy o nowe powołania i wynagrodzenie Bożemu Sercu za grzechy ludzkości. Spowiadamy przez cały tydzień przed Mszą świętą a od wtorku od godziny 1700. W piątek dodatkowa spowiedź od godz. 1630.

6. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w tym miesiącu:

- ks. proboszcz: w I piątek od godz. 800,

- ks. wikariusz: w I sobotę od godz. 700.

7. W I sobotę miesiąca zapraszamy na ostatnie nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy różańcem o godz. 1730, następnie Msza święta i procesja fatimska. O przygotowanie oprawy Mszy świętej, nabożeństwa i niesienie figury fatimskiej prosimy młodzież z klas: VI, VII i VIII.

8. W połowie października planujemy wyjechać na jedno albo dwudniową (piątek, sobota) pielgrzymkę autokarową do sanktuarium w Łagiewnikach, Częstochowie i do Oświęcimia. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do zakrystii celem zebrania orientacyjnej liczby zainteresowanych.

9. Bóg zapłać za troskę o świątynię, za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny od nr 361-380.

10. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w niedzielę przed sumą prosimy Różę Matki Bożej Różańcowej

11. W tym tygodniu zapraszamy na Mszę świętą wieczorną i spotkanie:

- we wtorek (01.10.): kandydatów i ministrantów,

- w środę (02.10.): członków Akcji Katolickiej.

12. Słowo Boże zachęca nas do dystansu wobec dóbr materialnych i zwraca naszą uwagę na istotę darów duchowych. Ceńmy sobie Boże łaski i unikajmy okazji do grzechów, byśmy nie byli powodem zgorszenia dla bliźnich. Dobrej i spokojnej jesiennej niedzieli dla Was wszystkich.