1. Dzisiaj po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: w poniedziałek (02.10.) wspomnienie śś. Aniołów Stróżów, w środę (04.10.) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w czwartek (05.10.) wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy(po Mszach świętych ucałowanie relikwii), w sobotę (07.10.) wspomnienie NMP Różańcowej.

3. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. W Rudawcu Msza święta we  wtorek i piątek o godz. 1600. Serdecznie zapraszamy.

4. Rozpoczęliśmy miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Za odmówienie różańca w kościele, kaplicy, rodzinie, społeczności zakonnej lub innej wspólnocie zebranej dla wzniosłych celów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 1730, później Msza święta, a w niedzielę o godz. 1430. Nieobecnych w kościele i chorych prosimy o wspólną modlitwę różańcową w rodzinach. Zachęcamy do aktywnego udziału w nabożeństwach różańcowych, dlatego o poprowadzenie modlitwy różańcowej w tym tygodniu prosimy:

- w poniedziałek         – wszystkie chętne dzieci,

- we wtorek                 – ministrantów,

- w środę                     – Radę Duszpasterską i Akcję Katolicką,

- w czwartek                – klasę I,

- w piątek                    – klasę II,

- w sobotę                   – kandydatów do bierzmowania z klas: VI, VII i VIII.

5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W ramach nabożeństw różańcowych modlitwy o powołania i wynagrodzenie Bożemu Sercu za grzechy ludzkości. Spowiadamy przez cały tydzień pół godziny przed Mszą świętą. Nie organizujemy dodatkowej spowiedzi, gdyż 11.10. (w środę) czeka nas spowiedź misyjna. Do przeżycia I piątku ważne jest przyjęcie Komunii świętej, a nie spowiedzi.

6. W I sobotę miesiąca przed południem odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Zaś wieczorem zapraszamy na ostatnie nabożeństwo fatimskie. O przygotowanie oprawy Mszy świętej i nabożeństwa prosimy Rodziców i młodzież kandydatów do Bierzmowania z klas VI, VII i VIII. Podczas Mszy świętej będzie również obrzęd błogosławieństwa i rozdania różańców dla uczniów klasy III. Zapraszamy ich razem z Rodzicami.

7. Już w następną niedzielę (08.10.) rozpoczniemy nasze Parafialne Misje, które potrwają do 13.10.2023 r. Prosimy zaplanować odpowiednio swój czas. Na stoliku znajdują się folderki informujące o szczegółowym programie wraz z modlitwą w intencji misji. Szczególnym zaproszeniem obdarzamy dzieci i młodzież naszej szkoły. Udział dzieci i młodzieży jest także istotnym elementem przygotowania do sakramentu Eucharystii i Bierzmowania, stąd należy go potraktować jako obowiązek, który będzie odnotowany w „indeksach” formacji. Oczywiście starsze dzieci i młodzież szkół ponadpodstawowych również powinna brać udział w misjach. Udział w misjach należy postawić wyżej niż rozrywkę, wyjazdy rekreacyjne, sport czy nawet korepetycje, które można zrealizować w innym, na pewno lepszym czasie. Na zakończenie misji tradycyjnie ustawimy pamiątkowy krzyż. Nas – uczestników misji – i tych, którzy będą je głosić polecamy w modlitwie, przez przyczynę naszych Patronów. Już dziś zwracamy się z prośbą do chętnych, aby zgłosić się w zakrystii do czytań mszalnych, modlitwy wiernych, czy darów ofiarnych na poszczególne dni Misji, tak byśmy ten czas przeżyli uroczyście i z zaangażowaniem.

8. W tym tygodniu na Mszę świętą wieczorną i spotkanie formacyjne zapraszamy:

- we wtorek (03.10.) wszystkich ministrantów,

- w środę (04.10.) członków Akcji Katolickiej.

9. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę Matki Bożej Gromnicznej.

10. Bóg zapłać za pełniony dyżur w naszym kościele w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny od nr 561-580.

11. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym za prace porządkowe czynione przy naszym kościele w minionym tygodniu. Wokół placu znajduje się dużo gałęzi i ściętych krzaków. Bardzo prosimy, aby pod kierunkiem członków Rady Parafialnej w najbliższym tygodniu dokonać ich uprzątnięcia. Zapraszamy zatem wszystkich, którym dobro naszej parafii leży na sercu.

12. Zmiana myślenia u jednego z pracowników winnicy doprowadziła do zmiany decyzji na odpowiednią. Nawrócenie każdego z nas prowadzi do zbawienia. Prośmy Boga o błogosławieństwo na czas przyjmowania Jezusa w Jego słowie i przemiany naszych serc w zbliżającym się czasie Misji Parafialnych.