1. Dzisiaj podczas sumy uczniowie klasy III i VI zostaną włączeni do grona kandydatów do przyjęcia sakramentów Eucharystii i Bierzmowania.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: we wtorek (26.09.) wspomnienie śś. Kosmy i Damiana, męczenników, w środę (27.09.) wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera, w czwartek (28.09.) wspomnienie św. Wacława, męczennika, w piątek (29.09.) święto śś. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę (30.09.) wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

3. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. W Rudawcu Msza święta we  wtorek o godz. 1700. Serdecznie zapraszamy.

4. W przyszłą niedzielę – pierwszą miesiąca – po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Rozpoczynamy miesiąc różańcowy – październik. Wszystkich Parafian zapraszamy do chętnego uczestnictwa w tych nabożeństwach, a w szczególności dzieci i młodzież zachęcamy do kolekcjonowania obrazków. Pierwsze nabożeństwo różańcowe w przyszłą niedzielę (01.10.) o godz. 1430.

5. Przygotowujemy się do przeżycia czasu Misji Parafialnych, prowadzonych przez ojców Redemptorystów z Tuchowa, które odbędą się od 08.-13.10.2023 r. Prosimy zaplanować odpowiednio swój czas. Na stoliku znajdują się folderki informujące o szczegółowym programie wraz z modlitwą w intencji misji. Prosimy je zabrać także dla chorych i nieobecnych.

6. Bóg zapłać za ofiary składane na inwestycje w naszym kościele.

7. Bóg zapłać za pełniony dyżur w naszym kościele w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny od nr 541-560.

8. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9. W tym tygodniu na Mszę świętą wieczorną i spotkanie formacyjne zapraszamy:

- we wtorek (26.09.) wszystkich ministrantów.

10. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

- Marek Marcin Nogaj ze Starej Wsi i Tatiana Adriana Chryń, nasza parafianka
– zapowiedź II.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE:

Dzisiaj po sumie odbędzie się zebranie wiejskie w Domu Strażaka.

1. W minionym tygodniu naszą wspólnotę parafialną opuściła śp. Helena Skrabala. Jej pogrzeb odbędzie się jutro (25.09.) o godz. 1400, a także śp. Janina Drożdżal, za którą Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek (26.09.) o godz. 1300. Pomódlmy się dziś o radość wieczną dla nich. Wieczne odpoczywane…

12. Życie ziemskie każdego z nas jest pracą w winnicy Boga. Zechciejmy jak najchętniej starać się o dobre wykorzystanie czasu naszego ziemskiego zasługiwania na niebo. Niech nam Bóg w tym dopomaga i udziela swoich darów.