1. Dzisiejsza niedziela jest misyjną i rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlimy się za misje i misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach, zwłaszcza z naszej Archidiecezji. W środę i piątek odprawimy Mszę świętą z formularza o ewangelizację narodu.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: we wtorek (24.10.) wspomnienie bł. Jana Balickiego, prezbitera (po Mszach świętych możliwość ucałowania jego relikwii i modlitwy przez jego wstawiennictwo), w sobotę (28.10.) święto śś. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów, w przyszłą niedzielę (29.10.) uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła.

3. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. W Rudawcu Msza święta i różaniec we wtorek o godz. 1600. Serdecznie zapraszamy.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: w dni powszednie o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1430. W tym tygodniu prosimy o poprowadzenie Różańca przez następujące grupy:

- w poniedziałek                    – klasę IV i V,

- we wtorek                            – klasę VI,

- w środę                               – dzieci z grupy młodszej i starszej w przedszkolu,

- w czwartek                          – klasę VII,

- w piątek                              – klasę VIII,

- w sobotę                             – Róże: Świętej Rodziny, św. Józefa, Ofiarowania NMP,

- w niedzielę                         – wszystkie chętne dzieci.

5. Zbliża się miesiąc listopad, a w związku z tym będziemy częściej pamiętać o naszych zmarłych, dlatego bardzo prosimy o uporządkowanie grobów naszych bliskich na cmentarzu. Pamiętajmy, że nasz cmentarz jest parafialny, a nie gminny, dlatego za porządek jest odpowiedzialny każdy z nas, a nie firma sprzątająca. Gorąco więc jeszcze raz prosimy o zabieranie śmieci z cmentarza, a także reagujmy, gdy widzimy, że ktoś składuje te śmieci, tam, gdzie nie powinno ich być.

6. Zaczynają spływać prośby o modlitwę za zmarłych z naszych rodzin, czyli listopadowe wypominki, dlatego od dzisiaj będą wyłożone w naszej świątyni kartki wypominkowe. Można się w nie zaopatrzyć na stoliku przy wejściu do kościoła. Prosimy wyraźnie wpisywać imiona i nazwiska zmarłych oraz ich nie odmieniać, aby ograniczyć ilość błędów podczas odczytywania. To ułatwi prawidłowe odczytanie Na każdej kartce wypominkowej znajduje się data jej odczytania i modlitwy za polecanych zmarłych. Wypominki prosimy składać w zakrystii.

7. Bóg zapłać za pełniony dyżur w naszym kościele w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny od nr 621-640.

8. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę Niepokalanego Poczęcia NMP.

9. Bóg zapłać za ofiary składane podczas naszej niedzieli inwestycyjnej.

10. W najbliższym tygodniu, w nocy z soboty na niedzielę czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy, stąd przestawiamy zegarki z 300 na 200.

11. W minionym tygodniu naszą wspólnotę parafialną opuścił śp. Krzysztof Szczepek. Pomódlmy się wspólnie o życie wieczne dla niego: Wieczne odpoczywanie…

12. Nasza wiara i obecność na Mszy świętej mają wydawać piękne owoce dobrego życia. Niech nie brakuje nam sił do pracy nad sobą, dlatego prośmy Boga o błogosławieństwo.