1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów i o rzetelny przekaz prawdy.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: w poniedziałek (18.09.) święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, dzieci i młodzieży, we wtorek (19.09.) wspomnienie św. Januarego, biskupa, w środę, (20.09.) wspomnienie śś. Męczenników Koreańskich, w czwartek (21.09.) święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, w sobotę (23.09.) wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.

3. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. W Rudawcu Msza święta we  wtorek o godz. 1700. Serdecznie zapraszamy.

4. Z racji poniedziałkowego (18.09.) patronalnego święta dzieci i młodzieży, zapraszamy na wieczorną Mszę świętą wszystkie dzieci i młodzież naszej parafii. Zapraszamy także wszystkich Rodziców. Po Mszy świętej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem i indywidualne błogosławieństwo wszystkich dzieci. Jest to ważne spotkanie modlitewne dla przygotowujących się do I Komunii Świętej i Bierzmowania.

5. Od najbliższego piątku (22.09.) w każdy piątek na 15 minut przed wieczorną Mszą Świętą Akcja Katolicka zaprasza na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia. Prosimy więc o włączenie się w tę inicjatywę nabożeństwa ku czci Miłosierdzia Bożego.

6. W tym tygodniu na Mszę świętą wieczorną i spotkanie formacyjne zapraszamy:

- we wtorek (19.09.) wszystkich ministrantów i tych którzy mają pragnienie nimi zostać,

7. W przyszłą niedzielę (24.09.) podczas Mszy świętej o godz. 1100 uczniowie z klasy VI publicznie wyrażą gotowość rozpoczęcia przygotowania do przyjęcia sakramentu Bierzmowania i otrzymają indeksy formacji, natomiast uczniowie klasy III otrzymają dzienniczki praktyk i materiały formacyjne. Zapraszamy także Rodziców. Bardzo prosimy także o zgłoszenie w tym tygodniu tych osób, które chciałyby przystąpić do sakramentów Eucharystii i Bierzmowania w naszej parafii a nie są uczniami naszej szkoły lub są starsi.

8. Bóg zapłać za pełniony dyżur w naszym kościele w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny od nr 521-540.

9. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę Świętej Rodziny.

10. Przypominamy o zbliżającym się czasie Misji Parafialnych i odpowiednim zorganizowaniu  sobie czasu, aby uczestniczyć we wszystkich naukach. Odbędą się one od 08.-13.10.2023 r. Omadlamy ten czas każdego dnia po Mszach świętych. Zachęcamy do tej modlitwy także w domach.

11. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

- Marek Marcin Nogaj ze Starej Wsi i Tatiana Adriana Chryń, nasza parafianka
– zapowiedź II.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE:

Pan Sołtys i Rada Sołecka zapraszają na zebranie wiejski, które odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 1200 (po zakończonej sumie). Tematem będzie sprawozdanie z funduszu sołeckiego i przeznaczenie funduszu na nowy rok.

12. Niech Pan Bóg nam wszystkim udziela swoich darów na najbliższy tydzień, a my starajmy się uczciwie pracować w tej winnicy naszego życia, spodziewając się od Boga obitej zapłaty życia wiecznego.