1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce XIII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. To okazja do zatrzymania się nad problematyką wychowawczą i warunkami skuteczności działań wychowawczych.

2. Od dzisiaj nasza archidiecezja cieszy się nowymi błogosławionymi. Jest to Rodzina Ulmów z Markowej, która 24.03.1944 r. zginęła śmiercią męczeńską za ratowanie Żydów podczas II wojny światowej. Transmisja dziś o godz. 1000 w TVP 1, stąd w naszym kościele zmieniony porządek Mszy świętych (900 i 1500).

3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: w środę (13.09.) wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, w czwartek (14.09.) święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek (15.09.) wspomnienie NMP Bolesnej, w sobotę (16.09.) wspomnienie śś. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

4. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. W Rudawcu Msza święta we  wtorek o godz. 1700. Serdecznie zapraszamy.

5. W czwartek (14.09.) z racji święta Podwyższenia Krzyża Świętego zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1730, zaś w piątek na pół godziny przed Mszą świętą, zapraszamy na wspólny Różaniec, a o poprowadzenie prosimy Różę MB Bolesnej.

6. W tym tygodniu na Mszę świętą wieczorną i spotkanie organizacyjno-formacyjne zapraszamy:

- we wtorek (12.09.): wszystkich ministrantów,

- w środę (13.09.): członków Akcji Katolickiej a także Rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VI.

- w czwartek (14.09.): kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VII i VIII,

- w sobotę (16.09.): Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Świętej.

7. W przyszłą niedzielę -3. miesiąca, składka inwestycyjna na potrzeby kościoła.

8. Bóg zapłać za pełniony dyżur w naszym kościele w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny od nr 500-520.

9. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę Niepokalanego Poczęcia NMP.

10. Radością naszej parafii, ale także naszym chrześcijańskim obowiązkiem wynikającym z prawa kanonicznego i synodu będą przeżywane wkrótce tzw.misje ludowe. Odbywają się one w każdej parafii raz na 10 lat. W naszej parafii odbędą się one od 08.-13.10.2023 r. Misje są czasem głoszenia fundamentalnych prawd wiary, a misyjne nauczanie jest skierowane do wszystkich, dlatego niech każdy czuje się zaproszony. Ufamy, że ten czas jest wybrany przez Pana Boga właśnie specjalnie dla nas i to właśnie w tym czasie Bóg pragnie nas obdarować miłosierdziem i umocnić naszą wiarę. Udział w misjach należy postawić wyżej niż rozrywkę, sport czy nawet korepetycje, które można zrealizować w innym, na pewno lepszym czasie, dlatego już dziś, na miesiąc przed misjami prosimy bardzo o odłożenie na inny czas prac domowych, większych zakupów, szaleństw sportowych na stadionach, uczestnictwa w różnych imprezach – misje są ważniejsze. Kto może niech wybierze przedpołudniową zmianę w pracy. Od dziś po każdej Mszy świętej będziemy modlić się o dobre przeżycie misji. Chorych prosimy o modlitwę w domach. Wkrótce pojawią się także plakaty i folderki promujące to wydarzenie.

Ogłoszenia społeczne:

• Gabinet Weterynaryjny w Nozdrzcu informuje, że w dniu 13.09. (środa) w Izdebkach odbędzie się szczepienie psów przeciwko wściekliźnie. Szczegóły na ogłoszeniach.

11. Niech nowi błogosławieni Wiktoria i Józef Ulma wraz z dziećmi wypraszają rodzinom naszej parafii potrzebne łaski i wierność zobowiązaniom małżeńskim a także rodzicielskim. Uczmy się od nich wymagającej miłości, która dosłownie wszystko jest w stanie poświęcić dla bliźniego.