1. W poniedziałek (04.09.) rozpoczynamy długo wyczekiwany początek roku szkolnego i katechetycznego. Z tej racji zapraszamy Dyrekcję, Nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły a także, nie tylko chętne, ale wszystkie dzieci i Rodziców do wspólnej modlitwy w kościele. Rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 830. Autobus szkolny rozpocznie dowóz o godz. 730 z Rudawca w kierunku Rzek. Dalsza część jak dotychczas.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień poświęcony Eucharystii i modlitwie za kapłanów. Po Mszy świętej adoracja eucharystyczna i modlitwy o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

3. W piątek w Liturgii Kościoła (08.09.) będziemy przeżywać święto Narodzenia NMP, zwane w tradycji ludowej świętem Matki Bożej Siewnej. Z tej racji podczas Mszy świętej wieczornej pobłogosławimy ziarno na zasiew. Zapraszamy więc wszystkich rolników i gospodarzy. Także w piątek (08.09.) wyjeżdża z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do Lichenia.

4. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. W Rudawcu Msze święte we wtorek i piątek o godz. 1700. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W przyszłą niedzielę (10.09.) w naszej archidiecezji wyjątkowy dzień beatyfikacji Sług Bożych Rodziny Ulmów w Markowej. Uroczystościom będzie przewodniczył papieski wysłannik – kard. Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych. Z tej racji od piątku (01.09.) podczas wieczornych Eucharystii przeżywamy 9 – dniową nowennę, na którą serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny naszej parafii.

6. Wyjazd pielgrzymów, biorących udział w beatyfikacji w Markowej będzie miał miejsce o godz. 500 z parkingu przy kościele. Koszt wyjazdu to 60 zł. Płatność i odbiór kart wstępu w autobusie.

7. W związku z zaleceniem arcybiskupa Adama Szala, aby umożliwić wiernym archidiecezji udział w Mszy świętej beatyfikacyjnej w Markowej za pomocą transmisji telewizyjnych, i w związku z udziałem w tych uroczystościach księdza, zmianie ulegnie porządek Mszy świętych w przyszłą niedzielę. Będą one odprawiane o godz.: 900 i 1500, zaś w Rudawcu o godz. 730. W tym dniu nie będzie sumy. Zapraszamy w tym czasie do łączenia się za pomocą transmisji telewizyjnych z Markową. Msza święta rozpocznie się o godz. 1000 i będzie transmitowana przez TVP 1.

8. Bóg zapłać za pełniony dyżur w naszym kościele w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny od nr 481-500.

9. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę Ofiarowania NMP.

Ogłoszenia społeczne:

• Wójt Gminy Nozdrzec informuje, że w sobotę (09.09.) w godzinach od 1030 – 1330 będzie można oddać odpady wielkogabarytowe i problemowe z gospodarstw domowych. Należy je zwieźć na plac do p. Zdzisława Czopora. Więcej informacji na afiszu.
  • Pan Sołtys ogłasza, że będzie przyjmował inkaso III raty podatku i opłaty śmieciowej od 04.09. do 15.09. w biurze, w dni robocze od 800 do 1200, we wtorki i czwartki także po południu od 1600 do 1800, zaś w terenie, w sobotę 09.09.: u Pana Fala od 800 do 900, a u Pana Szerszenia od 915 do 1200.

10. Wybierając drogę z Chrystusem musimy liczyć się z tym, że w naszym życiu będzie dokonywała się Jego Pasja, podczas której dokonuje się nasze oczyszczenie z ziemskich przywiązań. Niech mocna wiara będzie naszą ostoją i umocnieniem na czas życiowych trudności.