1. W kalendarzu liturgicznym najbliższego tygodnia przeżywamy: we wtorek (03.09.) wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła, zaś w niedzielę (08.09.) z racji święta Narodzenia NMP zapraszamy rolników z ziarnem siewnym, które poświęcimy po każdej Mszy świętej.

2. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800, Msze Święte w Rudawcu we wtorek  o godz. 1700 i w piątek o godz. 1630.

3. W poniedziałek (02.09.) rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny 2024/2025.  Z tej racji zapraszamy wszystkich Dyrektorów, Nauczycieli, Pracowników, Rodziców i Uczniów na Mszę świętą inaugurującą nowy rok. Rozpocznie się ona o godz. 1000. Wszystkie dzieci zachęcamy by wziąć ze sobą dowolne przybory szkolne (np. długopis i zeszyt), które pobłogosławimy. Autobus szkolny będzie rozpoczynał dojazd od godz. 900, począwszy od Rudawca, zgodnie z trasą wyznaczoną na stronie szkoły.

4. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca wraz ze swoimi nabożeństwami. Nie zapomnijmy o ważności tych dni w całym miesiącu. Spowiedź przez cały tydzień pół godziny przed Mszą świętą. Dodatkowo w piątek od godz. 1700.

5. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w tym miesiącu:

- ks. proboszcz: w I piątek od godz. 800,

- ks. wikariusz: w I sobotę od godz. 700.

6. W najbliższy piątek (06.09.) o godz. 2000 z naszej parafii udaje się kolejna doroczna pielgrzymka do Lichenia. Zgłoszenia przyjmuje p. Genowefa.

7. W I sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie, Różaniec i procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej do naszej groty.

8. W przyszłą niedzielę (08.09.) w Markowej od godz. 1500 odbywać się będą uroczystości dziękczynne za beatyfikację Rodziny Ulmów. Zachęcamy do popołudniowego rodzinnego wyjazdu.

9. Na cmentarzu przy głównej alejce pracownicy firmy „Zielona Oaza” przycięli tuje. Podobny zabieg trzeba zrobić wzdłuż ogrodzenia. Może znaleźliby się mężczyźni z parafii, by dokończyć to dzieło. Bardzo prosimy o zgłoszenie się.

10. Bóg zapłać za troskę o świątynię, za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny od nr 281-300.

11. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w niedzielę przed sumą prosimy Różę Matki Bożej Pięknej Miłości.

12. W zakończonym tygodniu w naszej parafii odprowadziliśmy na cmentarz śp. Bogusława Wojdanowskiego i śp. Tadeusza Szpiecha. W ich intencji pomódlmy się wspólnie: Dobry Jezu, a nasz Panie…

OGŁOSZENIA SPOŁECZNE:

• Sołtys wsi informuje, że inkaso III raty podatku i opłaty śmieciowej odbierane będą w biurze sołtysa od 03.09. do 14.09.2024 r. od godz. 800 do 1200, dodatkowo po południu w każdy wtorek i czwartek od godz. 1600 do 1800. Ponadto 07.09. (sobota) u p. Józefa Fal od godz. 800 do 900; zaś u p. Krzysztofa Szerszenia od godz. 915 do 1200.
  • Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Brzozowie informuje, że w poniedziałek (02.09.) mija ostatni termin złożenia wniosku do małych gospodarstw do 5 ha. Szczegóły na afiszu.

13. Choć z obawą, to jednak i z chrześcijańską nadzieją rozpocznijmy miesiąc wrzesień. Święty Paweł wyznacza nam wskazówki, byśmy słowo usłyszane od Boga wprowadzali w czyn. Ono ma moc zbawienia naszych dusz. Zaczynajmy zawsze od Boga i z Jego słowem.

ulmowie_rocznica_plakat