1. W przyszłą niedzielę adoracja eucharystyczna i zmiana tajemnic różańcowych. Bóg zapłać za ofiary składane w niedzielę inwestycyjną na nasz kościół.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: w poniedziałek (28.08.) wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek (29.08.) wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane w następującym porządku:

- w poniedziałek, środę, piątek i sobotę: o godz. 1800,

- we wtorek i czwartek: o godz. 700,

- w Rudawcu: w środę o godz. 1700 i w piątek o godz. 1630.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Od przyszłej niedzieli (03.09.) Msze święte niedzielne będą odprawiane o godz. 800, 1100 i 1500.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta przez cały tydzień pół godziny przed Mszą świętą, zaś w piątek od godz. 1700. Zbliża się także początek nowego roku szkolnego, dlatego prosimy Rodziców i dzieci naszej szkoły, aby zaplanować sobie w tym tygodniu spowiedź świętą, by po Bożemu rozpocząć ten czas nauki i pracy. W Rudawcu spowiedź święta pół godziny przed Mszą świętą.

6. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w pierwszy piątek w godzinach porannych.

7. W sobotę (02.08.) o godz. 1800 zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo fatimskie. Prosimy, aby w Liturgię zaangażowali się członkowie Rady Duszpasterskiej.

8. Przypominamy i zachęcamy do wyjazdu na beatyfikację Sług Bożych Rodziny Ulmów do Markowej 10.09.2023 r. Ten dzień jest także w naszej archidiecezji doroczną pielgrzymką Róż Żywego Różańca.

9. Bóg zapłać za pełniony dyżur w naszym kościele w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny od nr 461-480.

10. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę Matki Bożej Różańcowej

11. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

- Jakub Ogrodnik, nasz parafianin i Kinga Magdalena Cwynar, z parafii Orły-Zadąbrowie, zapowiedź II.

Ogłoszenia społeczne:

• Zakład Kominiarski z Dębicy zawiadamia, że w poniedziałek (28.08.) będą sprawdzane i czyszczone przewody kominowe.
  • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawiadamia o nowej zryczałtowanej płatności dla rolników małych gospodarstw do 5 ha, którzy złożyli już wnioski o otrzymanie płatności za rok 2023, że w celu otrzymania płatności należy w terminie do 31.08.2023 r. złożyć za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus skan oświadczenia. Jego formularz dostępny jest na stronie internetowej ARiMR.
  • Centrum Medyczne Medyk w ramach programu Profilaktyka 40+  organizuje bezpłatne badania profilaktyczne w specjalnym autobusie. Odbędą się one w naszej miejscowości w czwartek (31.08.) na parkingu przy Domu Strażaka w godz. od 600-930

Więcej informacji na afiszach i na stronie internetowej.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Janina Dobosz. Pomódlmy się o życie wieczne dla niej: Wieczne odpoczywanie…

13. Każdego dnia stajemy przed wyborem tego jak będzie wyglądało nasze życie i człowieczeństwo. Zapraszajmy tam zawsze Jezusa, Który jest naszym Mesjaszem. Wykorzystajmy dobrze ten ostatni tydzień wakacji, aby wypoczętym z radością wrócić do swoich obowiązków.