1. Dziś dziękujemy Panu Bogu za plony ziemi, przeżywając Gminne Uroczystości Dożynkowe.

2. W kalendarzu liturgicznym najbliższego tygodnia przeżywamy: w poniedziałek (26.08.) uroczystość NMP Częstochowskiej, we wtorek (27.08.) wspomnienie św. Moniki, w środę (28.08.) wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, w czwartek (29.08.) wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 1800, zaś we wtorek i sobotę tylko o godz. 700. Msza Święta w Rudawcu w poniedziałek o godz. 1700. Od przyszłej niedzieli powracamy do popołudniowej Mszy świętej o godz. 1500.

4. Bóg zapłać za troskę o świątynię, za złożoną ofiarę i wykoszenie trawy. Artystkom za udekorowanie świątyni. W tym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny od nr 261-280. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary inwestycyjne.

5. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w niedzielę prosimy Różę Matki Bożej Częstochowskiej.

6. Zbliża się rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego, stąd warto, by Rodzice, nauczyciele i dzieci rozpoczęli ten czas pojednani z Panem Bogiem. Znajdźmy czas na spowiedź świętą. Dzieci starsze prosimy o zaopatrzenie się w katechizmy i zeszyty.

7. Wszystko, co mamy pochodzi od Boga. Bądźmy za to wdzięczni. Cennym darem są plony ziemi i Jego błogosławieństwo, którym teraz każdego z Was obdarzy.