1. Dziś w naszej parafii przeżywamy Święto Plonów, czyli Dożynki. Jest to czas podziękowania Panu Bogu za to, że z Jego pomocą udało nam się zebrać tegoroczne plony.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: w poniedziałek (21.08.) wspomnienie św. Piusa X, papieża, we wtorek (22.08.) wspomnienie NMP Królowej, w czwartek (24.08.) święto św. Bartłomieja, Apostoła, w sobotę (26.08.) uroczystość NMP Częstochowskiej.

3. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane w następującym porządku:

- w poniedziałek, środę, piątek i sobotę: o godz. 1800,

- we wtorek i czwartek: o godz. 700,

- w sobotę: o godz. 700 i 1800.

- w Rudawcu: w poniedziałek i środę o godz. 1700.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Na sobotę (26.08.) nasz arcybiskup wyznaczył parafię Izdebki do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu, którą prowadzą po kolei wszystkie parafie. Zatem rozpoczniemy od porannej Mszy świętej o godz. 700 sprawowanej w intencji nowych powołań. Adoracja zakończy się przed wieczorną Mszą świętą o godz. 1800. Znajdźmy w ten sobotni dzień czas na chwilę modlitwy. Propozycja podziału adoracji jest wywieszona w gablocie i dostępna na stoliku za ławkami. Intencja adoracji: usilna prośba i modlitwa o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, modlitwa za powołanych oraz prośba o naszą otwartość na Ducha Świętego.

5. Przypominamy, że w niedzielę (10.09.) udajemy się do Markowej na beatyfikację Rodziny Ulmów. Jest to wyjątkowe i największe wydarzenie religijne minionych i przyszłych lat, stąd zachęcamy tych, którzy się jeszcze nie zapisali, by uczynili to w najbliższym czasie w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca.

6. Bóg zapłać za pełniony dyżur w naszym kościele w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. Serdeczne podziękowania p. Tomaszowi i p. Dariuszowi za pracę na rzecz parafii. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny od nr 441-460.

7. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę Matki Bożej Częstochowskiej.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

- Jakub Ogrodnik, nasz parafianin i Kinga Magdalena Cwynar, z parafii Orły-Zadąbrowie, zapowiedź I.

9. Nie raz o doświadczenie miłosierdzia Boga i Jego pomocy trzeba się długo i wytrwale upominać, tak jak dzisiejsza niewiasta Kananejska, ale nie znaczy to, że Bóg nie odpowiada na nasze modlitwy. Przyjmując Jego błogosławieństwo prośmy Go o wytrwałą wiarę.