1. Miesiąc sierpień jest w Polsce przeżywany jako miesiąc trzeźwości, którą dobrowolnie podejmując, ofiarujemy za uzależnionych od alkoholu. Księga trzeźwości wyłożona jest na bocznym ołtarzu.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: we wtorek (06.08.) święto Przemienienia Pańskiego – jest to dzień odpustu w parafii Brzozów, w czwartek (08.08.) wspomnienie św. Dominika, prezbitera, w piątek (09.08.) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, w sobotę (10.08.) święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

3. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 1800Msza Święta w Rudawcu we wtorek o godz. 1700.

4. Bóg zapłać za troskę o świątynię, za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny od nr 161-180.

5. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w niedzielę przed sumą prosimy Różę Miłosierdzia Bożego.

6. Przypominamy o zapisach na pielgrzymkę pieszą lub autokarową do Kalwarii Pacławskiej.

7. W odpowiedzi na krzywdzące i dyskryminujące dla katolików zmiany w organizacji lekcji religii w szkołach, mające na celu łączenie oddziałów, ograniczanie liczby godzin katechezy, czy przekierowywanie jej do salek parafialnych dołączmy się do ogólnokrajowego protestu zainicjowanego przez tygodniki katolickie. To sprawa wolności naszego sumienia i prawa do religijnego wychowania dzieci. W naszym interesie leży to, aby te wartości obronić, gdyż realizacja zapowiedzi Ministerstwa Edukacji Narodowej będzie się wiązała z utrudnieniami związanymi z popołudniowym przywożeniem dzieci do salek katechetycznych, finansowaniem religii przez rodziców, przekierowywaniem dofinansowań na projekty lewicowe, edukację ideologiczną (w tym seksualną: dzieci i młodzieży), zwolnieniami katechetów ze szkół i zmniejszaniem ilości księży na parafiach.

Protest można podpisać dziś i w następną niedzielę przy wejściu do kościoła. Można także poprosić o formularz dla swoich bliskich, czy znajomych w pracy. Na liście jest 12 miejsc.

8. Zapowiedzi przedślubne:

- Karol Hus z Baryczy i Jolanta Socha ze Stubna, zapowiedź II.

- Michał Futyma z Górek i Paulina Kiszka, nasza parafianka, zapowiedź II.

9. Chrystus nas zapewnił, że przychodząc do Niego zawsze będziemy nasyceni, a tym samym szczęśliwi. Wszystkim parafianom i wakacjowiczom życzymy dobrej niedzieli, spokojnego tygodnia i udanego wypoczynku.