1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Z tej okazji można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, nawiedzając przy tym osobę starszą, chorą, samotną, czy niepełnosprawną.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: w poniedziałek (29.07.) wspomnienie śś. Marty, Marii i Łazarza, w środę (31.07.) wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera, w czwartek (01.08.) wspomnienie św. Alfonsa, biskupa i doktora Kościoła – jest to także 80. rocznica powstania warszawskiego. Modlimy się za bohaterów walczących o naszą niepodległość.

3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Spowiedź w tygodniu pół godziny przed Mszą świętą, a w piątek od 1715. Chorych odwiedzimy w piątek od samego rana. W sobotę zapraszamy na Mszę świętą, różaniec i procesję fatimską. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

4. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 1800. Msza Święta w Rudawcu we wtorek o godz. 1700 i w piątek o godz. 1630.

5. Bóg zapłać za ofiary inwestycyjne z 3. niedzieli miesiąca. Bóg zapłać także za wypełnienie obowiązków dbania o świątynię i przyozdobienia kwiatami, za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny od nr 141-160.

6. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w niedzielę przed sumą prosimy Różę Zwiastowania Pańskiego.

7. W poniedziałek (29.07.) w sanktuarium w Miejscu Piastowym odbędzie się XX. Ogólnopolska Modlitwa o Trzeźwość Narodu. Rozpoczęcie o godz. 1700. Najpierw konferencja a później Msza święta. Zachęcamy do udziału, a także do podejmowania abstynencji sierpniowej w swojej lub czyjejś intencji. Fakt ten można zapisać w księdze intencji przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

8. Z racji jubileuszu 75-lecia klubu LKS Izdebki serdeczne gratulacje dla wszystkich zaangażowanych oraz życzenia na przyszłość, by zawodnikom nie zabrakło sił, kondycji i chęci rozwoju.

9. Zapowiedzi przedślubne:

- Karol Hus z Baryczy i Jolanta Socha ze Stubna, zapowiedź I.

- Michał Futyma z Górek i Paulina Kiszka, nasza parafianka, zapowiedź I.

Ogłoszenia społeczne:

• Zarząd Dróg Powiatowych w Brzozowie zawiadamia o całkowitym zamknięciu drogi powiatowej Izdebki-Hłudno w poniedziałek (29.07.).
  • W dniach od 31.07. – 03.08. w biurze sołtysa będą wydawane worki na śmieci na II półrocze (w godz. od 800 do 1200), w czwartek dodatkowo od 1600 do 1800.
  • Parafia w Brzozowie zaprasza wszystkich chętnych z naszego dekanatu do wspólnego pieszego pielgrzymowania na Kalwarię Pacławską w dniach od 10.08. do 14.08. Więcej informacji w internecie i na afiszu w gablocie.
  • W dniu 13.08. z naszej parafii planujemy wyjechać na jednodniową pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, by odbyć tam procesję Dróżek Matki Bożej i uczestniczyć w Mszy świętej odpustowej. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.

10. W świecie rozłamów cenne są słowa świętego Pawła. Dzięki więzi pokoju możemy zachować jedność Ducha, nawet gdy jest trudno – warto próbować znosić siebie w miłości. Niech chociaż tej walki o zgodę między nami nie brakuje na co dzień w naszych rodzinach.

Pielgrzymka-2024