1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez papieża Franciszka. Polecamy naszych seniorów i wypraszamy im łaskę zdrowia i zadowolenia z rodzin. Penitencjaria apostolska ogłosiła specjalne odpusty na dzisiejszy dzień. Będzie je można uzyskać zarówno dla siebie, jak i dusz czyścowych pod zwykłymi warunkami, jakimi są spowiedź, komunia eucharystyczna i modlitwa według intencji Papieża. Tę specjalną łaskę będą mogli uzyskać wierni, którzy z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych wezmą udział w papieskiej Mszy w Bazylice św. Piotra lub innych uroczystościach na całym świecie. Ponadto będzie można też otrzymać odpust za nawiedzenie osoby starszej będącej w potrzebie np. ze względu na osamotnienie, chorobę czy też niepełnosprawność. Także same osoby starsze, chorzy i wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuszczać domu, mają również możliwość uzyskania odpustu, jeżeli zjednoczą się duchowo z liturgią sprawowaną w tym dniu, szczególnie Mszą papieską transmitowaną przez media, i ofiarują Bogu swe modlitwy i cierpienia.

2. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, Patrona kierowców obchodzonym we wtorek 25 VII, dzisiaj po Mszach św. pobłogosławimy kierowców i poświęcimy pojazdy mechaniczne. Ofiary złożone z tej racji są przeznaczone na misje celem zakupu środków transportu dla misjonarzy (tzw. MIVA POLSKA).

3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: w poniedziałek (24.07.) wspomnienie św. Kingi, dziewicy, we wtorek (25.07.) święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, w środę (26.07.) wspomnienie śś. Joachima i Anny, rodziców NMP, a w sobotę (29.07.) wspomnienie śś. Marty, Marii i Łazarza.

4. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy. W niedziele wakacyjne nie ma Mszy świętej o godz. 1500Msza Święta w Rudawcu będzie odprawiana we wtorek o godz. 1700.

5. Bóg zapłać za pełniony dyżur w naszym kościele w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny od nr 361-380. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na inwestycje parafialne.

6. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę śś Apostołów Piotra i Pawła.

7. Czas żniw ma miejsce także w życiu człowieka. Co się posiało to i zbierać się będzie. Zadbajmy o to, by w naszym życiu było jak najwięcej ziaren dobra. Prośmy Boga o siły potrzebne do wiary.

Msza święta z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych - transmisja z Bazyliki św. Piotra w Watykanie TV TRWAM