1. Dziś z naszej parafii wyjechali pielgrzymi do sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej na Dróżki Matki Bożej, w ramach tzw. Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego, który potrwa do 15.08. Można wziąć w nim udział. Natomiast w naszej wspólnocie parafialnej cieszymy się obecnością ks. Wojciecha Baciora, misjonarza z Ekwadoru, który dzieli się świadectwem swojej pracy misyjnej. Jesteśmy mu za to wdzięczni i wspieramy jego pracę.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: w poniedziałek (14.08.) wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, we wtorek (15.08.) uroczystość Wniebowzięcia NMP – odpust w Starej Wsi, w czwartek (17.08.) wspomnienie św. Jacka.

3. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 1800, zaś w piątek (18.08.) tylko o godz. 700. We wtorek (15.08.) porządek Mszy świętych będzie świąteczny: 800 i 1100, zaś w Rudawcu o 930. Po wszystkich Mszach świętych obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

4. Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Pod wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów euro. W związku z trudną sytuacją w Słowenii nasz Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki prosi, aby w najbliższy wtorek (15.08.) modlić się w intencji ofiar tej klęski żywiołowej oraz zebrać ofiary do puszek z przeznaczeniem dla poszkodowanych.

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o pomoc dla Słowenii – pełny tekst.

5. W związku ze zbliżającym się czasem końca żniw w przyszłą niedzielę (20.08.) przeżywać będziemy Dożynki Parafialne. Prosimy zatem o przygotowanie wieńca dożynkowego, a także oprawę uroczystej Mszy świętej o godz. 1100. W przyszłą niedzielę składka na inwestycje parafialne.

6. Bóg zapłać za pełniony dyżur w naszym kościele w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny od nr 421-440.

7. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę Matki Bożej Pięknej Miłości.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

- Daniel Filip z Przysietnicy i Marlena Obłój, nasza parafianka – zapowiedź II,

- Patryk Badaczewski z Chorzowa i Katarzyna Dmitrzak, nasza parafianka – zapowiedź II,

- Paweł Piejko z Humnisk i Paulina Zanik, nasza parafianka – zapowiedź II.

9. Każdemu z nas potrzeba odwagi, aby przeżywać trudności w swoim życiu, ale czasem tak jak św. Piotr wątpimy i toniemy. Prośmy więc Jezusa, by nam błogosławił i umacniał naszą wiarę.