1. Dziś w Markowej odbywają się uroczystości związane z ogłoszeniem bł. Rodziny Ulmów patronami województwa podkarpackiego. Z racji przypadającego dziś ich wspomnienia po Mszach świętych możliwość ucałowania relikwii.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: w poniedziałek (08.07.) wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera i patrona archidiecezji przemyskiej, w czwartek (11.07.) święto św. Benedykta, opata i patrona Europy, w piątek (12.07) wspomnienie św. Brunona, biskupa i męczennika, w sobotę (13.07.) wspomnienie śś. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników.

3. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane tylko o godz. 1800, zaś w niedziele przez okres wakacji nie będzie Mszy świętej o godz. 1500. Msza Święta w Rudawcu będzie odprawiana we wtorek o godz. 1700.

4. W środę od 1700 zapraszamy na adorację eucharystyczną a o 1745 na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W zakrystii można zaopatrzyć się w album o Rodzinie Ulmów.

6. Bóg zapłać za pełniony dyżur w naszym kościele w minionym tygodniu. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny
od nr 61-80.

7. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w niedzielę przed sumą prosimy Różę Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. We wtorek (09.07.) po  Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej.

9. Z naszej wspólnoty w ostatnim tygodniu odszedł śp. Czesław Maniawski. Otoczmy go modlitwą: Wieczny odpoczynek…

10. Niech bł. Rodzina Ulmów ma w opiece wszystkie małżeństwa i rodziny naszej parafii, i pomaga w codzienności życia, przezwyciężając kryzysy i nieporozumienia. Błogosławionej niedzieli.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE:

Firma Eko For Planet pomaga zdobyć dofinansowania z programu czyste powietrze. Chodzi o wymianę starego źródła ciepła i docieplenie domu. Informacji udzielają panowie chętnym po Mszach świętych.