1. W piątek zakończenie nabożeństw czerwcowych, które oprócz środy odprawiamy po wieczornej Mszy świętej.

2. Bóg zapłać za składane ofiary w niedzielę inwestycyjną.

3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: w środę (21.06.) wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, w czwartek (29.06.) uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła.

4. W czwartek (29.06.) będziemy przeżywać tzw. drugi odpust parafialny ku czci śś. Piotra i Pawła. W związku z tym przenosimy odpust „Porcjunkuli” dla kościołów parafialnych z 02.08., tak, by można  go zyskać w naszej parafii w dzień świętych Apostołów Piotra i Pawła pod zwykłymi warunkami. Bardzo prosimy o dobre przygotowanie się do odpustu, przede wszystkim przez spowiedź świętą. Prosimy o pomoc w zorganizowaniu naszej wspólnej uroczystości. Strażaków prosimy o niesienie baldachimu, dzieci komunijne i rocznicowe o sypanie kwiatków w porządku jak na Boże Ciało oraz chętne czwórki o podjęcie posługi niesienia feretronów, figur i obrazów. Składka przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli potrzeby Stolicy Apostolskiej.

5. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800, zaś w dzień odpustu parafialnego (29.06.) o godz. 800 , 1100  i 1800. Serdecznie zapraszamy. Msze Święte w Rudawcu będzie odprawiana we wtorek i czwartek o godz. 1700.

6. Msza święta w intencji absolwentów naszej szkoły podstawowej z klasy 8 – z intencji ich Rodziców będzie odprawiona 10.09.2023 r. o godz. 1500.

7. W sobotę (01.07.), z racji I soboty miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. O zaangażowanie się i podjęcie posługi prosimy członków Akcji Katolickiej.

8. W przyszłą niedzielę – I miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

9. Przypominamy o możliwości wyjazdu na beatyfikację Sług Bożych Rodziny Ulmów. Zapisy w zakrystii.

10. Bóg zapłać za pełniony dyżur w naszym kościele w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny od nr  251-270. Bardzo prosimy, aby posprzątać także przed czwartkową uroczystością odpustową i jeśli pozwoli pogoda, podkosić trochę trawę.

11. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę Matki Bożej Zielnej.

12. W tym tygodniu na Mszę Świętą i spotkanie duszpasterskie zapraszamy:

- w środę (28.06.) wszystkich ministrantów.

13. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

- Adrian Łuc z Wary i Sylwia Kołodziej z naszej parafii – zapowiedź I.

- Marceli Czekierda z Lubyczy i Patrycja Drożdżal z naszej parafii – zapowiedź I.

14. Niech czas wakacji, który rozpoczynamy będzie dla nas wszystkich okazją do odpoczynku i poznawania piękna świata, który dla człowieka stworzył Bóg. Niech On nam błogosławi, gdy z Nim odpoczywamy.