1. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach świętych w ciągu tygodnia i do udziału w nabożeństwach czerwcowych. Po Mszach świętych wieczornych Litania do NSPJ, w środę o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1430.

2. W tym tygodniu przeżywamy: w poniedziałek (24.06.) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek (28.06.) wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, w sobotę (29.06.) uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

3. W sobotę (29.06.) będziemy przeżywać tzw. drugi odpust parafialny ku czci śś. Piotra i Pawła. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyrzeczenie się zła i obiecanie pełnienia woli Bożej). Bardzo prosimy o dobre przygotowanie się do odpustu, przede wszystkim przez czyste serce. Prosimy o pomoc w zorganizowaniu naszej wspólnej uroczystości: strażaków o niesienie baldachimu, dzieci komunijne i rocznicowe o sypanie kwiatków w porządku jak na Boże Ciało oraz chętne czwórki o podjęcie posługi niesienia feretronów, figur i obrazów. Składka przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli potrzeby Stolicy Apostolskiej. Bardzo prosimy też, aby Liturgię przygotował Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.

4. Msze święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. W sobotę Msze święte w porządku niedzielnym: o godz. 800, 1100 (suma) i 1500. W Rudawcu Msze święte w czwartek i sobotę o godz. 1700.

5. W zakrystii można zaopatrzyć się w album o Rodzinie Ulmów.

6. Bóg zapłać za pełnienie dyżuru sprzątającego w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. Bóg zapłać za ofiary kopertowe składane w ubiegłą niedzielę. O podjęcie obowiązków wobec świątyni prosimy mieszkańców numerów od 1 do 40. Prosimy też o wykoszenie trawy.

7. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w sobotę przed sumą prosimy Różę Niepokalanego Poczęcia NMP, a w niedzielę Różę Świętej Rodziny.

8. W tym tygodniu zapraszamy na Mszę świętą wieczorną i spotkanie:

- w piątek (28.06.) – zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: śp. Jan Pietrasz, śp. Helena Owsiana, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 1400 i śp. Irena Dytki – mama naszego Rodaka ks. Piotra Dytki. W ich intencji: Dobry Jezu, a nasz Panie…

10. Niech gorący czas lata i wakacji nie sprawi, by nasze serca chciały oziębnąć wskutek braku relacji z Panem Bogiem. Udanych i bezpiecznych wakacji i urlopów dla wypoczywających w tym czasie.