1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Chorego, ale także rozpoczynamy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Podejmujmy abstynencję czasową lub stałą w intencji naszych bliskich. W środę przed sumą prosimy, aby w tej intencji członkowie Róż Różańcowych odmówili Różaniec. O trzeźwość pomodlimy się także podczas rozważań Drogi krzyżowej.

2. Msze święte w ciągu tygodnia: o godz. 700 i 1700 (za wyjątkiem środy i piątku). W Środę Popielcową Msze  święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 700, 1000 i 1700. W piątki Wielkiego Postu Msza święta wieczorna o godz. 1800. W Rudawcu Msza święta we wtorek i środę o godz. 1600. Serdecznie zapraszamy.

3. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się 40 – dniowy Okres Wielkiego Postu. Podejmujmy dobrowolne umartwienia w duchu pobożności i miłości bliźniego. Tego dnia obowiązuje post ścisły, tzn. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (dla wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia) oraz post ilościowy (dla wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60.). Mimo tego przepisu rodzice powinni zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty. Zaleca się, aby dla nieobecnych na Mszy świętej zabrać poświęcony popiół jako znak łączności z pokutującym Kościołem. Zachęcamy do spowiedzi – warto skorzystać z niej już na początku okresu Wielkiego Postu, aby ten czas przeżyć w łasce uświęcającej, w bliskości z Panem Bogiem. Składka w ten dzień przeznaczona będzie na jałmużnę postną.

4. W Wielkim Poście przez modlitwę, pokutę i dobre uczynki będziemy przygotowywać się do Świąt Wielkanocnych:

- okres ten, zwłaszcza w I części (do V Niedzieli Wielkiego Postu) ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie pamiętamy o tych, którzy przygotowują się do chrztu,

- charakter pasyjny, czyli związany z męką Pańską będzie nam towarzyszył w II części Wielkiego Postu, czyli od V. jego niedzieli a także podczas wszystkich nabożeństw Drogi krzyżowej i Gorzkich żali.

5. W Wielkim Poście będziemy przeżywać nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa będzie odprawiana w piątki Wielkiego Postu o godz. 1730, następnie Msza święta. W piątki składka mszalna przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu. W niedziele Wielkiego Postu do południa przed Mszami świętymi Godzinki o Męce Pańskiej, natomiast po południu o godz. 1430 Gorzkie Żale, po nich Msza święta. Po nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali dzieci i młodzież zbierają pamiątkowe obrazki. Prosimy tu o mobilizację i nielekceważenie tych wielkopostnych nabożeństw, które mają nas przygotować do Wielkanocy. Niech Rodzice zachęcają swoje dzieci i razem z nimi uczestniczą w tych nabożeństwach. W Rudawcu Droga krzyżowa we wtorki Wielkiego Postu o godz. 1530, następnie Msza święta, zaś Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 915.

6. Bóg zapłać za troskę o świątynię w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. Do podjęcia nowego dyżuru sprzątającego zapraszamy rodziny od nr 301 do 320. W przyszłą niedzielę – 3 miesiąca – składka kopertowa na potrzeby parafii. Bardzo prosimy, aby czytelnie wpisywać imię i nazwisko oraz numer domu, co ułatwi wpisywanie ofiar do księgi inwestycyjnej.

OGŁOSZENIA SPOŁECZNE:

• Pan Sołtys chce nas poinformować, że worki na śmieci za I półrocze 2024 roku i nakazy płatnicze będą wydawane w biurze sołtysa (od 12.02. do 17.02. w godz. 800 – 1200), 13.02. i 15.02 dodatkowo po południu w godz. 1600 –1800.
  • Kierownik Projektu Farmy Wiatrowej w Nozdrzcu informuje nas o pikniku ekologicznym, który zostanie zorganizowany w dniu dzisiejszym (11.02.) w godz. 1400 – 1800 w Szkole Podstawowej w Nozdrzcu.
  • W sprawie dopłat do termomodernizacji na spotkania do Domu Strażaka zapraszają fundacje: Pozytywni CO2 (18.02. o godz. 1230) i Elektra (22.02. o godz. 1800).

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mieczysławę Fenio. Pomódlmy się o życie wieczne dla niej: Dobry Jezu, a nasz Panie…

8. O tym, że Jezus może wszystko przekonał się trędowaty z dzisiejszej Ewangelii. I my chciejmy przed Bogiem zawsze być czystymi i szczerymi, by z radością przeżywać swoje życie w otwarciu na Boże działanie. Błogosławionej niedzieli.