1. Dzisiaj na sumie 19 naszych parafian po raz pierwszy przystępuje do sakramentu Eucharystii. Polecamy ich w modlitwie. Od poniedziałku do soboty będą przeżywać tzw. „Biały Tydzień”: poniedziałek (dzień wdzięczności Bogu i Rodzicom – prosimy Rodziców; złożymy przyrzeczenia abstynenckie), wtorek (dzień wdzięczności chrzestnym, dziadkom i opiekunom – również zapraszamy ich wraz z dziećmi), środa (dzień wdzięczności wychowawcom, nauczycielom i katechetom), czwartek (dzień wdzięczności kapłanom i dzień misyjny), piątek (dzień czci Najświętszego Serca Jezusa), sobota (dzień oddania Matce Bożej – w tym dniu przynosimy do pobłogosławienia otrzymane lub zakupione pamiątki, obrazy i oznaki religijne).

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: od poniedziałku do środy: Krzyżowe Dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli, we wtorek (16.05.) święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

3. Msze święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. Serdecznie zapraszamy. Msza święta w Rudawcu będzie odprawiana we wtorek o godz. 1700.

4. Przypominamy o nabożeństwach majowych odprawianych w naszym kościele każdego dnia o godz. 1730. W niedziele zaś o godz. 1430.

5. W najbliższą sobotę (20.05.) podczas Mszy świętej o godz. 1100 młodzież naszej parafii z klasy VIII przystąpi do sakramentu bierzmowania. Udzieli go bp Stanisław Jamrozek – pomocniczy biskup przemyski. Ten dzień to także rocznica jego święceń biskupich, stąd będziemy go polecać w modlitwie. Młodzież bierzmowana przeżywa 9 – dniową nowennę przed bierzmowaniem (nabożeństwo majowe i Msza święta). W ramach nowenny: we wtorek (16.05.) odnowienie przyrzeczeń abstynenckich, w środę (17.05.) skrutynium z księdzem dziekanem, w czwartek (18.05.) błogosławieństwo i nałożenie krzyży.

6. W piątek (19.05.) rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. W najbliższą niedzielę (21.05.) przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Archidiecezji święcenia diakonatu w Dydni, Jelnej i Krośnie  przyjmie 6 alumnów. Otaczamy modlitwą kandydatów do święceń I stopnia.

8. W naszej parafii w przyszłą niedzielę (21.05.) na sumie będziemy przeżywać wraz z dziećmi i rodzicami Rocznicę I Komunii Świętej.

9. Spowiedź święta dla dzieci rocznicowych, ich rodziców, a także dla kandydatów do sakramentu bierzmowania przez cały tydzień od godz. 1700. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatni dzień.

10. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę Świętej Rodziny. W przyszłą niedzielę także składka inwestycyjna na potrzeby kościoła.

11. Bóg zapłać Rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie świątyni i obejścia w minionym tygodniu, za wykoszenie trawy, za złożony dar 1. 400 zł przeznaczony na lichtarze. O dalsze prace porządkowe prosimy rodziców dzieci rocznicowych i bierzmowanych w terminie przez siebie uzgodnionym.

12. W tym tygodniu zapraszamy na Mszę świętą wieczorną i spotkanie:

- w poniedziałek (15.05.): kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VII,

- we wtorek (16.05.) i sobotę (20.05.): rodziców i dzieci rocznicowych,

- w środę (17.05.) i piątek (19.05.): kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VIII,

- w czwartek (18.05.): zbiórka dla wszystkich ministrantów.

13. Duch Prawdy, którego posyła nam Jezus niech przebywa  w naszych sercach a On sam, Który obiecał nam, że nie zostawi nas sierotami niech nam hojnie błogosławi na cały tydzień.

Ogłoszenie społeczne:

14. Pan Sołtys, Rada Sołecka i Rada Parafialna zapraszają na spotkanie mieszkańców Izdebek, które odbędzie się w przyszłą niedzielę (21.05) ok godz. 1200 (po sumie). Tematami spotkania będą sprawy wiejskie i sprawy parafialne (szczególnie cmentarza).