1. Od dzisiejszej niedzieli wkraczamy w drugą część Wielkiego Postu – pasyjną, poświęconą Męce Chrystusa. Zasłaniamy także wizerunki Jezusa na krzyżu, co ma podkreślić, że odtąd nasze oczekiwanie na Wielkanoc jest bardziej intensywne. Po południu Gorzkie żale o godz. 1430. Natomiast w piątek o godz. 1730 droga krzyżowa. W Rudawcu Droga krzyżowa we wtorek o godz. 1630, a po niej Msza święta. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 915.

2. Dziś wspominamy św. Dobrego Łotra, patrona naszej archidiecezji, stąd modlimy się w jej intencji. Dzisiejsza składka mszalna z 4. niedzieli miesiąca przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Chorych z posługą sakramentalną przed świętami odwiedzimy w poniedziałek (27.03.) w godzinach przedpołudniowych. Prosimy zgłosić dziś w zakrystii jeśli ktoś spoza stale odwiedzanych chciałby z tej posługi skorzystać, jak również tych spośród stale odwiedzanych, którzy nie potrzebują tej posługi przedświątecznej.

4. Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa. Podczas wszystkich Mszy świętych zwykły obrzęd poświęcenia palm. Na sumie będzie miała miejsce uroczysta procesja. Jeśli pogoda dopisze, prosimy o zgromadzenie się przed kaplicą przedpogrzebową, gdzie rozpoczniemy Mszę świętą i przejdziemy procesyjnie do kościoła. Po sumie rozstrzygnięcie konkursu na palmę wielkanocną. Na arcydzieła czekamy jeszcze do końca marca.

5. Parafialna spowiedź wielkopostna planowana jest na Wielki Poniedziałek (03.04.). Prosimy o skorzystanie z tego sakramentu w tym dniu, gdyż w pozostałe może być z tym trudniej, w związku ze spowiedzią w innych parafiach. Prosimy nie odkładać tego na ostatni moment.

6. W Wielką Środę (05.04.) w godzinach wieczornych planujemy odbyć Drogę krzyżową w plenerze, oczywiście jeśli będzie odpowiednie zaangażowanie i pomoc Parafian.

7. W związku ze zmianą czasu Msze święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800, zaś w niedzielę w dotychczasowym porządku: o godz. 800, 1100 i 1500.

8. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. O podjęcie nowego dyżuru sprzątającego prosimy rodziny od nr 661 do 683. Bóg zapłać za wszelką pomoc i pracę dla zaangażowanych przy kościele i plebani.

9. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego rozprowadzane są paschaliki wielkanocne. Natomiast na stoliku lista adoracyjna z wciąż pustymi miejscami do zapełnienia swoim nazwiskiem.

10. Zapraszamy na następujące spotkania:

- w środę (29.03.) o godz. 1800 Msza święta i spotkanie Rodziców kandydatów do bierzmowania z kl. VIII

- w czwartek (30.03.) o godz. 1800 Msza święta i zbiórka dla wszystkich ministrantów

11. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Wojciech Gładysz i Paulina Gładysz, nasi parafianie – zapowiedź I.

Damian Baran i Patrycja Zubel, nasi parafianie -  zapowiedź II.

12. Jezus jest naszą nadzieją zmartwychwstania. Dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych, nawet śmierć nie jest problemem. Niech to przekonanie towarzyszy nam w dniach przygotowania do Wielkanocy.