Zapytanie ofertowe
logo galeria
Wiadomości parafialne
Program duszpasterski 2023/24
logo galeria
Program duszpasterski 2022/23
logo galeria
Galeria
logo galeria
Archiwa

1. Od dzisiejszej niedzieli wkraczamy w drugą część Wielkiego Postu – pasyjną, poświęconą Męce Chrystusa. Zasłaniamy także wizerunki Jezusa na krzyżu, co ma podkreślić, że odtąd nasze oczekiwanie na Wielkanoc jest bardziej intensywne. Po południu Gorzkie żale o godz. 1430. Natomiast w piątek o godz. 1730 Droga krzyżowa.

2. Msze święte w ciągu tygodnia: o godz. 700 i 1700. W piątek Msza święta wieczorna o godzinie 1800. W tym tygodniu w Rudawcu Droga krzyżowa we wtorek o godz. 1530, a po niej Msza święta. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 915. Spowiedź święta przedświąteczna w Rudawcu w piątek (22.03.) od godz. 1500- 1630. Serdecznie zapraszamy.

3 W tym tygodniu we wtorek (19.03.) przeżywamy Uroczystość, św. Józefa Oblubieńca NMP. Zapraszamy na tę uroczystość wszystkich czcicieli. Nasze dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej ze szkoły podstawowej otrzymają pobłogosławione książeczki. O godz. 1630 wraz z Rodzicami odbędą Drogę krzyżową..

4. Trwa nowenna „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny. Modlimy się po Mszach świętych, a nieobecni łączą się z transmisją modlitwy apelowej na Jasnej Górze.

5. Parafialna spowiedź wielkopostna została wyznaczona przez ks. dziekana na piątek (22.03.). Będzie ona trwała od godz. 1430 do 1700 z przerwą od godz. 1600 do 1630. Zachęcamy do skorzystania z tego sakramentu. Prosimy o skorzystanie z tego sakramentu w tym dniu, gdyż w pozostałe może być z tym trudniej, w związku ze spowiedzią w innych parafiach. Prosimy nie odkładać tego na ostatni moment.

6. Gdyby ktoś z chorych pozostawał jeszcze nie pojednany na święta to proszę dziś zgłosić potrzebę wizyty sakramentalnej w zakrystii.

7. Bóg zapłać za troskę o świątynię w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. Do podjęcia nowego dyżuru sprzątającego zapraszamy rodziny od nr 401 do 420 – wewnątrz kościoła i rodziny od nr 421- 440 – na zewnątrz kościoła (z grabkami, rękawicami).

8. We wtorek (19.03.) po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej, Róż Różańcowych, ale też wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w przebieg Liturgii Wielkiego Tygodnia. W tym czasie będzie dużo zadań, więc dobrze by było, żebyśmy wzajemnie sobie służyli pomocą.

9. W czwartek (21.03.) po Mszy wieczornej zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów. Rozpoczynamy przygotowanie do Świąt Wielkanocnych.

10. Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa. Podczas wszystkich Mszy świętych zwykły obrzęd poświęcenia palm. Podczas sumy będzie miała miejsce uroczysta procesja. Jeśli pogoda dopisze, prosimy o zgromadzenie się przed kaplicą przedpogrzebową, gdzie rozpoczniemy Mszę świętą i przejdziemy procesyjnie do kościoła. Po sumie rozstrzygnięcie konkursu na palmę wielkanocną. Na arcydzieła czekamy jeszcze do piątku (22.03.) włącznie. W przyszłą niedzielę składka na ogrzewanie kościoła.

11. Grupa Teatralna z Hłudna zaprasza wszystkich chętnych na widowisko pasyjne, które odbędzie się w przyszłą niedzielę (24.03.) o godz. 1600. Rozpoczęcie przed kościołem w Hłudnie.

12. W Wielki Poniedziałek (25.03.) o godz. 2000 Msza święta na rozpoczęcie nocnej Drogi krzyżowej.

13. Modlitewna grupa parafialna dziękuje modlącym się w dniu wczorajszym całodobową modlitwą wstawienniczą w intencji Ojczyzny, kapłanów i powołań kapłańskich. Całość podziękowania i apel w gablocie.

14. W tym tygodniu na Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie został wybrany nowy Przewodniczący Konferencji Biskupów Polskich – abp Tadeusz WOJDA (metropolita gdański) i jego zastępca abp Józef Kupny (metropolita wrocławski). Pomódlmy się w intencji Kościoła w Polsce: Pod Twoją obronę…

15. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Maria Fijałka, Marian Owsiany a także Helena Szerszeń, której pogrzeb odbędzie się w najbliższym czasie. Pomódlmy się o szczęście wieczne dla nich: Dobry Jezu, a nasz Panie…

16. Jak Apostołowie z dzisiejszej Ewangelii już dziś zapragnijmy być z Jezusem w tych najważniejszych dniach Jego życia, jakie w tym czasie będzie nam dane na nowo przeżywać.