1. Przeżywamy dziś I niedzielę miesiąca. Z tej racji po Mszach świętych adoracja Eucharystyczna a po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Po południu o godz. 1430 nabożeństwo majowe.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: w poniedziałek (08.05.) uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jest to dzień imienin bpa Stanisława Jamrozka. Jego osobę otoczmy naszą modlitwą. W sobotę (13.05.) wspominamy NMP Fatimską.

3. Msze święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. Serdecznie zapraszamy. Ze względu na prace remontowe na serpentynach Msza święta w Rudawcu będzie odprawiana we wtorek o godz. 1900.

4. Przeżywamy maryjny miesiąc maj, w którym przez śpiewy chwalimy Matkę Boga. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przy Panu Jezusie obecnym w Najświętszym Sakramencie. W kościele nabożeństwo majowe każdego dnia o godz. 1730. W niedziele zaś o godz. 1430. W trakcie nabożeństw poznajemy przyszłych błogosławionych – Rodzinę Ulmów z Markowej.

5. W przyszłą niedzielę (14.05.)  na sumie dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej w Izdebkach przystąpią po raz pierwszy do sakramentu Eucharystii. Spowiedź święta dla tych dzieci i ich rodziców będzie w piątek od godz. 1600.

6. Przygotowujemy się do Mszy świętej obrzędowej z udzieleniem sakramentu bierzmowania, które odbędzie się 20.05. Z tej racji w czwartek kandydaci do bierzmowania z klasy VIII rozpoczynają 9- dniową nowennę przed tą uroczystością. Prosimy więc o obecność na nabożeństwie majowym i Mszy świętej. Polecajmy  naszym modlitwom przygotowujących się do sakramentów.

7. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę Niepokalanego Poczęcia NMP.

8. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. O wykonanie porządków wokół kościoła i w jego wnętrzu prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych w wyznaczonym przez siebie czasie.

9. W ubiegłą niedzielę składka na ogrzewanie kościoła wyniosła 3. 641 zł. Zapłaciliśmy kolejny rachunek ponad 7. 500 zł. Bóg zapłać za ofiary i wszelką pomoc dla kościoła i plebanii. Bóg zapłać także za pewien dar dla parafii.

10. W tym tygodniu zapraszamy na Mszę świętą wieczorną i spotkanie:

- we wtorek (09.05.) i czwartek (11.05.): rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej,

- w środę (10.05.): rodziców i dzieci rocznicowych,

- w piątek (12.05.): kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VIII,

- w sobotę (13.05.): kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VI.

11. Zapowiedzi przedślubne:

- Piotr Pantoł i Izabela Wydrzyńska, nasi parafianie – zapowiedź II,

- Damian Wasiak, nasz parafianin i Katarzyna Czechowicz z parafii Cieklin – zapowiedź II.

12. Niech nasze odważne kroczenie za Jezusem, Który jest Drogą do Boga prowadzi nas przez życie do prawdziwego szczęścia.