1. Dzisiejszą uroczystością kończymy radosny okres wielkanocny, zaś rozpoczynamy najdłuższą, drugą część okresu zwykłego, który potrwa aż do Adwentu. Za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” możemy zyskać dziś odpust zupełny. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres Komunii Świętej wielkanocnej.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: w poniedziałek (29.05.) święto NMP Matki Kościoła, w środę (31.05.) święto Nawiedzenia NMP, w czwartek (01.06.) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – modlimy się za powołanych i o nowe powołania, w sobotę (03.06.) wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy.

3. Z racji jutrzejszego, drugiego dnia Zielonych Świątek, Msze Święte będą sprawowane o godz. 700, 1100 i 1800.

4. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. Serdecznie zapraszamy. Msza Święta w Rudawcu będzie odprawiana w poniedziałek o godz. 1700 i w piątek o godz. 1630.

5. Msze święte gregoriańskie za (+) Teresę Kowal będą odprawiane w Kalwarii Pacławskiej od 10.06. – 09.07. 2023 r. (w dni powszednie o godz. 700, w niedziele i święta o godz. 1800.

6. Do środy włącznie o godz. 1730 będziemy w naszym kościele śpiewać majówki. Zapraszamy zwłaszcza tych, którzy się jeszcze nie pokazali, aby w tych ostatnich dniach pokłonić się Matce Bożej. W środę można przynieść majówkowe plansze.

7. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W ciągu tygodnia będą się one obywać po Mszy Świętej wieczornej, w środy wraz z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1730, zaś w niedziele o godz. 1430.

8. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy w piątek przed południem. Spowiedź święta przez cały tydzień pół godziny przed nabożeństwem, zaś w piątek od godz. 1700. W sobotę o godz. 1800 na nabożeństwo fatimskie zapraszamy w swoich strojach szczególnie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe.

9. Bóg zapłać za pełniony dyżur w naszym kościele w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. W tym tygodniu zapraszamy rodziny od nr 141-160. Bóg zapłać za ofiary zbierane w niedzielę inwestycyjną. Dzisiejsza składka z przeznaczeniem na energię elektryczną.

10. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

11. Przypominamy o możliwości wyjazdu na koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha” w dniu Bożego Ciała – szczegóły w zakrystii, a także o książkach promujących rodzinę Ulmów. Większe to ofiara 20 zł, a mniejsze – dla dzieci – po 5 zł.

12. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

- w środę (31.05.) zbiórka dla ministrantów,

- w  czwartek (01.06.) spotkanie członków Akcji Katolickiej.

13. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Maciej Pecka i Aleksandra Owsiana, nasi parafianie – zapowiedź II.

14. Przyjęliśmy Ducha Świętego, który umacnia naszą wiarę i jest naszym pocieszeniem w chwilach zwątpień. Niech z przyjęciem błogosławieństwa Duch Święty wejdzie do naszych serc i przemienia nasze życie.