1. Dzisiejszą uroczystością kończymy radosny okres wielkanocny, zaś rozpoczynamy najdłuższą, drugą część okresu zwykłego, który potrwa aż do Adwentu. Za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” możemy zyskać dziś odpust zupełny. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres Komunii Świętej wielkanocnej. Przypominamy, że każdy katolik ma obowiązek w tym właśnie okresie przyjąć Komunię Świętą.

2. Dziś i w każdą niedzielę maja po południu nabożeństwo majowe o godz. 1430. W ciągu tygodnia nabożeństwa majowe o godz. 1730.

3. W tym tygodniu przeżywamy: w poniedziałek (20.05.) święto NMP Matki Kościoła, czyli tzw. Drugi Dzień Zielonych Świątek – przypada rocznica święceń bpa Stanisława Jamrozka, pomódlmy się za niego, w środę (22.05) wspomnienie św. Rity, w czwartek (23.05.) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek (24.05.) wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych (odpust w dekanacie w Górkach), w niedzielę (26.05.) uroczystość Trójcy Przenajświętszej (odpust w Zmiennicy, a także Dzień Mamy).

4. Msze święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. W poniedziałek dodatkowo będzie odprawiana suma o godz. 1100 . W Rudawcu Msze święte: w poniedziałek o godz. 1630, zaś we wtorek o godz. 1700 (po nich nabożeństwo majowe).

5. Z racji przypadającego w środę wspomnienia św. Rity – patronki spraw beznadziejnych, orędowniczki w trudach małżeńskich – istnieje możliwość błogosławieństwa kwiatów róży. Kiedy Rita ciężko zachorowała miała pragnienie zobaczenia róży. Po kilku dniach na dworze mimo zimy zakwitła róża. Poświęcone róże pozostawia się dla siebie lub przekazuje osobom doświadczających życiowych przeciwności. Nasi ministranci w przyszłą niedzielę (26.05.) będą rozprowadzać takie kwiaty róży, które zostaną pobłogosławione. Chłopcy będą zbierać przy tej okazji ofiary na ich wakacyjny wyjazd. Wesprzyjmy tę akcję.

6. Przygotowując się do uroczystości Bożego Ciała bardzo prosimy o ustawienie 4 ołtarzy polowych: I przy grocie – Akcja Katolicka, a pozostałe okoliczni mieszkańcy po obu stronach drogi: II przy starej remizie, III przy kapliczce, IV u p. Aleksandra Fila.

7. Bóg zapłać rodzicom dzieci rocznicowych za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu i za złożony dar ołtarza w postaci zewnętrznych donic z kwiatami, które zdobią dziedziniec kościoła. O podjęcie nowego dyżuru sprzątającego prosimy mieszkańców numerów od 581 do 600.

8. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę św. Jana z Dukli

9. W tym tygodniu zapraszamy na Mszę świętą wieczorną i spotkanie:

- we wtorek (21.05.): kandydatów na ministrantów

10. Zapowiedzi przedślubne:

- Damian Fal, nasz parafianin i Anna Pietryka z Przysietnicy, zapowiedź I,

- Dawid Fil i Anna Fal, nasi parafianie, zapowiedź I.

11. Otwierajmy się na natchnienia Ducha Świętego, który chce za każdym razem wnosić świeżość i pokój do naszych serc. Nie bądźmy jałowymi męczennikami chrześcijaństwa, ale soczystymi ludźmi przemieniającymi oblicze ziemi.