1. W dniu wczorajszym bp Stanisław Jamrozek udzielił sakramentu bierzmowania 26 naszym parafianom, którzy zobowiązali się do wyznawania wiary żywej i dojrzałej.

2. Dziś w naszej archidiecezji święcenia diakonatu. Trwamy w nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która zakończy okres wielkanocny. Przypominamy o wypełnieniu przykazania kościelnego, które nakazuje nam przyjąć Komunię Świętą w okresie wielkanocnym. Ta możliwość jest wydłużona do Uroczystości Trójcy Świętej (04.06.).

3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek (22.05.) św. Ritę, w środę (24.05.) Maryję Wspomożycielkę Wiernych – odpust w Górkach, w piątek (26.05.) św. Filipa Neri.

4. Msze święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. Serdecznie zapraszamy. Msza święta w Rudawcu będzie odprawiana we wtorek o godz. 1700.

5. Przypominamy o nabożeństwach majowych odprawianych w naszym kościele każdego dnia o godz. 1730. W niedziele zaś o godz. 1430.

6. W piątek (26.05.) pamiętamy o naszych mamach z okazji Dnia Matki. Zadbajmy o to, by znaleźć czas na modlitwę za żyjące i zmarłe mamy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.

7. W najbliższą sobotę (27.05.) w archikatedrze przemyskiej święcenia kapłańskie przyjmie 9 diakonów. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

8. Bóg zapłać Rodzicom dzieci rocznicowych i bierzmowanych za uczynione porządki przy kościele i złożoną ofiarę. W tym tygodniu o podjęcie dyżuru sprzątającego prosimy rodziny od nr 121-140.

9. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę Matki Bożej Bolesnej.

10. Jak co roku w Boże Ciało organizowany jest w Rzeszowie koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha”. W tym roku dzień ten przypada 08.06. Serdecznie zachęcamy do popołudniowego wyjazdu na to wydarzenie. Chętnych, którzy zechcieliby wspólnie pojechać prosimy o zgłoszenia w zakrystii. Jeśli uda się zebrać odpowiednią liczbę osób to zorganizujemy wspólny wyjazd. Zaproszenie to jest skierowane także do młodzieży, szczególnie do bierzmowanych.

11. Na stoliku z prasą katolicką zostały wyłożone książki zatytułowane: „Markowskie bociany”
w cenie 20 złotych. Poświęcona jest ona życiu i śmierci sług Bożych Rodziny Ulmów. Zachęcamy do nabycia takiej książki a także do czytania prasy katolickiej, której mimo niewielkiego nakładu dla naszej parafii sporo zostaje na stoliku.

12. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Maciej Pecka i Aleksandra Owsiana, nasi parafianie – zapowiedź I.

13. Jezus obiecał nam swoją obecność z nami aż do skończenia świata. Prośmy Go zatem o pomoc i błogosławieństwo na najbliższy tydzień.