1. Dziś i w każdą niedzielę maja po południu nabożeństwo majowe o godz. 1430. W ciągu tygodnia nabożeństwa majowe o godz. 1730. Nie żałujmy w tym miesiącu czasu na modlitwę przez przyczynę Maryi w kościele.

2. Dzisiaj podczas sumy 13. naszych parafian po raz pierwszy przystąpi do sakramentu Eucharystii. Polecamy ich
w modlitwie. Od poniedziałku do soboty będą przeżywać tzw. „Biały Tydzień”: poniedziałek (dzień wdzięczności Bogu
i Rodzicom), wtorek (dzień wdzięczności chrzestnym, dziadkom i opiekunom), środa (dzień wdzięczności wychowawcom, nauczycielom), czwartek (dzień wdzięczności kapłanom i dzień misyjny), piątek (dzień czci Najświętszego Serca Jezusa, w tym dniu przynosimy do pobłogosławienia otrzymane lub zakupione pamiątki
i obrazy i oznaki religijne), sobota (dzień modlitwy o Ducha Świętego i oddania się Matce Bożej).

3. W tym tygodniu przeżywamy: we wtorek (14.05.) święto św. Macieja, Apostoła, w czwartek (16.05) święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, w sobotę (18.05.) w godzinach wieczornych Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego – w naszej archidiecezji święcenia kapłańskie w katedrze przyjmie 6 diakonów – polecajmy ich naszej modlitwie, w niedzielę (19.05.) uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

4. Msze święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. W sobotę wieczorna Msza święta będzie odprawiana o godz. 1900 . W Rudawcu Mszy świętej nie będzie ze względu na trwające remonty.

5. Trwamy w nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W sobotę (18.05.), w godzinach wieczornych przeżywamy Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Obok świąt Bożego Narodzenia i Zmartwychwstania Pańskiego, to właśnie ten wieczorny obchód świąteczny – choć dopiero co w świadomości rozpowszechniany – zaliczany jest do najważniejszych w ciągu cyklu rocznego. Nazywamy go Zielonymi Świętami lub Czerwoną Paschą. Przystrajamy domy zielonymi gałązkami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy-czuwania i adoracji uwielbienia w tym dniu. Od godziny 1700 będzie możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 1800 rozpoczniemy parafialny wieczór uwielbienia z udziałem członków wszystkich grup parafialnych: Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej, Róż Różańcowych, chóru, ministrantów i lektorów oraz kandydatów do bierzmowania z klas: VI, VII i VIII. Po wspólnym uwielbieniu przed Mszą świętą nabożeństwo majowe, a o godz. 1900 uroczysta Liturgia Wigilii Zesłania Ducha Świętego. To wyjątkowy dzień. Skorzystajmy z czasu łaski! Pozwólmy w nas działać Duchowi Świętemu. Nie dajmy się dwa razy prosić.

7. Spowiedź święta dla dzieci rocznicowych i ich rodziców odbędzie się w piątek (17.05.) od godz. 1615. Zostańmy na wspólną, rodzinną majówkę.

8. W najbliższą niedzielę (19.05.), w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, podczas sumy przeżywać będziemy w parafii Rocznicę I Komunii Świętej uczniów klasy IV. Po południu w Sanoku na Rynku o godz. 1800 koncert grupy „Rozpaleni Duchem”.

9. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. O podjęcie nowego dyżuru sprzątającego prosimy rodziców dzieci rocznicowych. Najbliższa niedziela jest niedzielą inwestycyjną.

10. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę śś. Piotra i Pawła.

11. W tym tygodniu zapraszamy na Mszę świętą wieczorną i spotkanie:

- w poniedziałek (13.05.): rodziców i dzieci rocznicowych,

- we wtorek (14.05.): ministrantów i lektorów,

- w sobotę (18.05.): kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas: VI, VII i VIII.

12. Zapowiedzi przedślubne:

- Marcin Kustra z Łubna i Andżelika Mistecka, nasza parafianka – zapowiedź II,

- Błażej Bartkowski z Falejówki i Ewelina Świder, nasza parafianka – zapowiedź II.

13. „Przyjdź Duchu Święty”… Oby każdy z nas odczuł potrzebę działania Ducha Świętego i Jego darów w swoim życiu. On zmienia i przemienia. Błogosławionego tygodnia w nowennie do Ducha Świętego.