1. Dzisiaj po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Po południu o godz. 1430 nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt oddania.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: w poniedziałek (05.06.) wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika, w czwartek (08.06.) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

3. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. Serdecznie zapraszamy. Msza Święta w Rudawcu będzie odprawiana we wtorek o godz. 1700  i w czwartek o godz. 800.

4. W związku z uroczystością Bożego Ciała (08.06.) Msze święte będą w porządku niedzielnym. Msza święta o godz. 1100 będzie połączona z nabożeństwem czerwcowym i procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy na terenie naszej parafii. W tym roku przejdzie ona trasą od kościoła do budynku OSP. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w swoich strojach: chłopców do dzwonienia dzwonkami, a dziewczęta do sypania kwiatków. Prosimy rodziców o pomoc w przygotowaniu dzieci, a wszystkich parafian o liczny udział w tej Mszy świętej i procesji, która jest znakiem tego, że wierzymy w Jezusa Chrystusa, obecnego wśród nas w Najświętszym Sakramencie. Za pobożny udział w uroczystej procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Prosimy, aby podzielić obrazy i figury. Zapraszamy także nowe 4-osobowe grupy osób do niesienia obrazów czy figur. Po południu wystawienia już nie będzie, tylko Msza święta o godz. 1500.

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

- przy grocie: Członków Akcji Katolickiej,

- przy kapliczce św. Antoniego: Rodziny z numerów 1-50,

- przy kiosku: Rodziny z numerów 350-400,

- przy budynku straży: Strażaków.

5. W piątek (09.06.) na mocy dyspensy arcybiskupa przemyskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – korzystających z tego zwolnienia arcybiskup zobowiązał do złożenia ofiary na Caritas lub na misje. Od piątku (09.06.) do następnego czwartku (15.06.) będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała. Przez cały tydzień po Mszy świętej wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia dzwonkami, młodzież i dorosłych do niesienia obrazów, a mężczyzn do niesienia baldachimu.

6. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie jak co roku przeprowadza zbiórkę elektroodpadów. Dochody z akcji są przeznaczone na działalność misyjną bpa Jana Ozgi, pracującego w Kamerunie. Elektrośmieci można składać na parkingu kościelnym do 16.06.

7. Bóg zapłać za pełniony dyżur w naszym kościele w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. Serdeczne podziękowanie wszystkim pomagającym i życzliwym ludziom, którzy troszczyli się o kościół i plebanię w minionym tygodniu. Bóg zapłać za ofiary na energię elektryczną. Uzbierano 3 442 zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny od nr 161-190. Zgodnie z sugestią z zebrania wiejskiego prosimy o wykoszenie trawy wokół kościoła i na brzegach, stąd dodatkowe numery.

8. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę Matki Bożej Gromnicznej.

10. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

- we  wtorek (06.06.) zbiórka dla ministrantów,

- w środę (07.06.) próba dzieci rocznicowych i komunijnych, sypiących kwiatkami i dzwoniących dzwonkami.

10. Każdy znak krzyża i błogosławieństwo jest pozdrowieniem w imię Trójcy Świętej. Niech wzajemna miłość i zjednoczenie naszego Boga w trzech różnych będzie przykładem dla nas, że mimo różnic można być jednością.