1. Podczas sumy odnawiamy dziś małżeńskie przyrzeczenia. Natomiast o godz. 1430 zapraszamy na uroczyste nabożeństwo dziękczynno przebłagalne za przeżyty rok 2023. Za udział w nim będzie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy: w poniedziałek (01.01.) uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, we wtorek (02.01.) wspomnienie śś. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, w środę (03.01.) wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus, w sobotę (06.01.) uroczystość Objawienia Pańskiego, w niedzielę (07.01.) uroczystość Chrztu Pańskiego (będzie to I niedziela miesiąca, stąd zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych i adorację eucharystyczną).

3. Msze święte w ciągu tygodnia: w poniedziałek (01.01.) i sobotę (06.01.) w porządku niedzielnym, od wtorku do czwartku tylko o godz. 700 , w piątek o godz. 700 i 1800. W Rudawcu Msze święte w poniedziałek i sobotę o godz. 930, w piątek o godz. 1600.

4. W dniu jutrzejszym (01.01.) przywitamy Nowy Rok kalendarzowy 2024. Jest to kolejny Światowy Dzień Pokoju. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o pokój na świecie. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. Po południu od godz. 1400 aż do Mszy świętej będzie możliwość adoracji eucharystycznej i czas cichej modlitwy do własnego wykorzystania.

5. W środę (03.01.) po Mszy świętej rannej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W najbliższym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek, I sobotę miesiąca. Niedawno przeżywaliśmy spowiedź świąteczną, natomiast gdyby ktoś potrzebował sakramentu pojednania to zapraszamy dodatkowo w piątek od godz. 1715. Chorych z miesięczną wizytą sakramentalną odwiedzimy w piątek (05.01.): ks. proboszcz: przed południem od godz. 800, ks. wikariusz: po południu od godz. 1300.

7. W sobotę (06.01.) pobłogosławimy kredę, kadzidło i wodę dla chrześcijańskiego oznaczenia naszych domów. Będzie można się w nie wyposażyć u ministrantów. Ofiary składane  przy tej okazji będą przeznaczone na fundusz ministrancki i dofinansowanie ich wspólnego wyjazdu pielgrzymkowego.

8. W przyszłą niedzielę (07.01.) kończymy okres Narodzenia Pańskiego, dlatego pół godziny przed sumą zapraszamy na wspólne kolędowanie z tłem historycznym niektórych kolęd i pastorałek. Mimo iż kończy się ten krótki okres radości z Narodzenia Jezusa, to kolędy, szopki i świąteczny wystrój zgodnie z tradycją niech towarzyszą nam w kościele i domach do Święta Ofiarowania Pańskiego (02.02.).

9. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie. Dziękujemy za dyżur sprzątający i złożoną ofiarę, a do podjęcia troski o świątynię w najbliższym tygodniu zapraszamy rodziny od nr 181 do 200.

10. W najbliższym tygodniu będziemy kontynuować wspólne spotkanie kolędowe w rodzinach naszej parafii.  Rozpoczniemy od Berskiego w kierunku kościoła po obu stronach drogi.

Harmonogram kolędy:

- wtorek:      1300 – 2000

- środa:         1430 – 2000

- czwartek: 1430 – 2000

Ks. Wikariusz

- wtorek:      1600 – 2100

- środa:         1600 – 2100

- czwartek: 1500 – 2100

11. Wszystkim Parafianom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji przeżywanych w minionym roku rocznic ślubu, ważnych wydarzeń rodzinnych i osobistych. Będąc jedną wielką rodziną Bożą starajmy się o to, by ciągle wzrastać w Bożej łasce, napełniając się mądrością i mocą płynącymi w tym czasie z wiary i rozważania tajemnicy Bożego Narodzenia.