1. Pragniemy poinformować, że w minionym tygodniu, w sobotę (31.12.) odszedł do Pana papież senior Benedykt XVI, który kierował naszym Kościołem Rzymskokatolickim w latach 2005-2013. Miał 95 lat. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek (05.01.) o godz. 930 w Rzymie na Placu św. Piotra. Będzie transmitowany przez Telewizję Polską. Zachęcamy do łączenia się duchowego za pomocą transmisji z tym ważnym i historycznym wydarzeniem wiary. Z tyłu kościoła znajdują się gazetki okolicznościowe z modlitwą za śp. Papieża Seniora. Dzisiaj o godz. 1430 żałobne nabożeństwo różańcowe w jego intencji.

2. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tym dniu pobłogosławimy kredę, kadzidło i wodę dla oznaczenia naszych domów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Jest to zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego, choć kolędy, szopki i świąteczny wystrój zgodnie z tradycją towarzyszy nam do Święta Ofiarowania Pańskiego (02.02.). Pół godziny przed sumą zapraszamy na wspólne kolędowanie z krótkim wstępem historycznym poszczególnych kolęd i pastorałek

4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek (02.01.) śś. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.

5. Msze święte w ciągu tygodnia: od poniedziałku do czwartku tylko o godz. 700. W uroczystość Objawienia Pańskiego (06.01.) w porządku niedzielnym: o godz. 800,1100 i 1500. W Rudawcu Msza święta we wtorek o godz. 900. Zaś w uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 930.

6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie w środę po rannej Mszy świętej.

7. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Z racji niedawno odbytej spowiedzi przedświątecznej nie będzie dodatkowej spowiedzi. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą.

8. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w tym miesiącu w I sobotę (07.01.) w godzinach porannych.

9. W tym tygodniu w godzinach popołudniowych będziemy kontynuować wizytę duszpasterską w naszej parafii.

Harmonogram kolędy na najbliższy tydzień:

Rozpoczniemy od Magierowa i będziemy przemieszczać się w stronę kościoła:

- od poniedziałku do czwartku: od godz. 1300 – 2000,

- w sobotę: od godz. 1300 – 2000.

10. W zakrystii można jeszcze nabyć kalendarze parafialne na rok 2023.

11. Bóg zapłać za troskę o świątynię w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. Do podjęcia nowego dyżuru w najbliższym czasie prosimy rodziny od nr 381 do 400.

12. „Niech Cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie swoje oblicze i niech cię obdarzy pokojem” (Lb 6, 22-27). To piękne błogosławieństwo z dzisiejszej liturgii słowa niech będzie wyrazem naszych życzeń dla Was Drodzy Parafianie i Goście. Ponadto życzymy w Nowym Roku wszelkiej pomyślności, zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych marzeń. Niech Bóg Wam w tym 2023 roku błogosławi i udziela swej mocy.