1. Dzisiejsza niedziela przypomina nam dzień poświęcenia naszego kościoła i przypomina nam o szacunku wobec budynku kościoła i świątyń naszych serc.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: w środę (01.11.) uroczystość Wszystkich Świętych, w czwartek (02.11.) wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, w sobotę (03.11.) wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

3. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800 (za wyjątkiem 01.11 i 02.11.). Serdecznie zapraszamy.

4. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych, zapraszamy wszystkich, zwłaszcza tych, którzy do tej pory nie znaleźli jeszcze czasu, by w nich uczestniczyć. Dzieci składają swoje plansze konkursowe we wtorek po zakończonym nabożeństwie. Różaniec rozpoczynamy o godz. 1730. W tym tygodniu prosimy o poprowadzenie Różańca przez następujące grupy:

- w poniedziałek                     – Róże: MB Nieustającej Pomocy, Królowej Polski, MB Zielnej

- we wtorek                             – wszystkie dzieci i chętną młodzież

5. W środę (01.11.), w uroczystość Wszystkich Świętych, Msze święte będą odprawiane o godz. 800, 930 i 1100. Po Mszy świętej o godz. 1100 procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Po skończonej procesji będzie możliwość pobłogosławienia nowych nagrobków. W tym dniu nie będzie popołudniowej Mszy świętej o godz. 1500. Na cmentarzu Rada Duszpasterska i Akcja Katolicka przeprowadzi kwestę na utrzymanie cmentarza. Zapraszamy członków Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej na spotkanie we wtorek (31.10.) po Mszy świętej wieczornej.

6. W czwartek (02.11.), w Dzień Zaduszny, Msze święte w kościele będą odprawiane o godz. 800 i 1800. Po wieczornej Mszy świętej modlitwy za zmarłych przy pięciu stacjach. W tym dniu o godzinie 1530 zostanie także odprawiona Msza święta w kaplicy na naszym cmentarzu w intencji wszystkich wiernych zmarłych.

7. W pozostałe dni listopada (od 06.11. do 08.11.) dodatkowa Msza święta za zmarłych w kaplicy na cmentarzu będzie odprawiana o godz. 1530. W tych dniach można zamówić tam Mszę świętą w intencji kogoś bliskiego ze zmarłych.

8. W Rudawcu Msze święte będą odprawiane: w środę (01.11.) o godz. 900, a następnie procesja na cmentarz, w czwartek (02.11.) o godz. 1700, w piątek (03.11.) o godz. 1600.Spowiedź pół godziny przed Mszą świętą.

9. W kościele wyłożone są kartki wypominkowe za zmarłych. Zachęcamy do ich wypełnienia i złożenia w zakrystii. Za poleconych zmarłych będziemy się modlić, począwszy od 05.11. przez cały miesiąc po Mszach świętych wieczornych, za wyjątkiem środy, natomiast w niedziele o godz. 1430 zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym w intencji zmarłych.

10. W listopadzie można codziennie zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, przez co rozumie się odmówienie tam modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy za zmarłych i modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. W dniach od 01.11 do 8.11 odpust jest zupełny, zaś w pozostałych dniach cząstkowy. Szczegóły zyskania odpustów na odwrocie kartek wypominkowych. Kto nie ma przygotowanej duszy niech w najbliższym czasie skorzysta ze spowiedzi.

11. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przez cały tydzień pół godziny przed wieczorną Mszą świętą, a w piątek od godz. 1700. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w I piątek, w następującym porządku:

- od godz. 700 chorzy z rejonu ks. wikariusza,                                   – od godz. 1130 chorzy z rejonu ks. proboszcza.

12. Bóg zapłać za pełniony dyżur w naszym kościele w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny od nr 641-660.

13. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę Świętej Rodziny. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych. W tę niedzielę (05.11.) o godz. 1300 odbędzie się procesja i modlitwy za zmarłych na cmentarzu obok dawnej cerkwi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

14. Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie naszej świątyni.

15. W minionym tygodniu naszą wspólnotę parafialną opuściła śp. Teresa Lubecka a także śp. Krzysztof Maślak, którego pogrzeb odbędzie się po sprowadzeniu ciała z zagranicy. Pomódlmy się wspólnie o życie wieczne dla nich: Dobry Jezu, a nasz Panie…

16. Zbawienie i wielka radość staje się udziałem tego domu, w którym mieszka Bóg. Znajdźmy więc dla Niego miejsce w naszych budynkach mieszkalnych i w naszych rodzinach. Niech on nam błogosławi na najbliższy czas, kiedy będziemy myśleć o naszym przyszłym domu w niebie.