1. Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego, a przed nami ostatni jego tydzień. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. Za jego publiczne odmówienie zyskać możemy odpust zupełny. O godz. 1430 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.

2. Do czwartku włącznie modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Kto jeszcze zapomniał o tej formie modlitwy za swoich bliskich to przypominamy i serdecznie do niej zachęcamy.

3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: w czwartek (30.11.) święto św. Andrzeja, Apostoła i Męczennika.

4. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1700. Natomiast w piątek wieczorna Msza święta o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy. Msza święta w Rudawcu we wtorek i piątek o godz. 1600.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przez cały tydzień pół godziny przed wieczorną Mszą świętą, a w piątek od godz. 1700. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w godzinach porannych:

- ks. proboszcz: w I piątek,

- ks. wikariusz: w I sobotę.

6. W najbliższą sobotę (02.12.) odbędzie się dekanalne dziękczynienie za beatyfikację Rodziny Ulmów. Rozpocznie się ono konferencją o godz. 1000, a później Msza święta z udziałem księdza biskupa w parafii Humniska na krzyżówce. Podczas tej uroczystości ksiądz biskup będzie przekazywał relikwie dla parafii dekanatu. Zapraszamy Parafian do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Niech chociaż kilkuosobowe delegacje Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej, Róż Różańcowych czy ministrantów poczują się zobowiązani do udziału, żeby reprezentować tam naszą parafię.

7. Za tydzień I Niedziela Adwentu. To czas intensywnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Przeżyjmy go z zaangażowaniem. Adwent rozpoczniemy w sobotę (02.12.) po wieczornej Mszy świętej I Nieszporami I Niedzieli Adwentu, na które serdecznie zapraszamy.

8. Z racji Adwentu nie będziemy odmawiać Różańca przed sumą tylko śpiewamy Godzinki ku czci NP NMP, a po południu o godz. 1430 zapraszamy na Nieszpory Adwentowe i poświęcenie wieńców adwentowych, które można samodzielnie przygotować do swoich domów. Zachęcamy wszystkich do zaopatrzenia się w lampiony adwentowe. Dzieci mogą przygotować je same, a także wziąć udział w konkursie.

9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętych odbędzie się obrzęd błogosławieństwa opłatków, które będzie można nabyć przy wejściu do kościoła. Prosimy o pomoc w rozprowadzaniu tych opłatków Akcję Katolicką. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego będą wystawione świece. Ofiara – od 10 zł, przeznaczona na działalność Caritas.

10. Bóg zapłać za pełniony dyżur w naszym kościele w minionym tygodniu, za kwiaty. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny od nr 61-80.

11. Serdeczne podziękowania za ofiary składane na naszą świątynię. Bóg zapłać także za zamontowanie lampy przy kościele p. Toczkowi i p. Misteckiemu.

12. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Janina Bąk. W jej intencji: Wieczny odpoczynek…

13. Wszystko co czynimy naszym bliźnim, czynimy Jezusowi. On jako Król pod wieczór naszego życia będzie nas sądził właśnie z miłości. Wszelkiego dobra i spokojnej niedzieli dla wszystkich Parafian i sympatyków. Błogosławionego tygodnia pracy.