1. Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego, a przed nami ostatni jego tydzień. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. Za jego publiczne odmówienie zyskać możemy odpust zupełny. O godz. 1430 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec za zmarłych polecanych w minionym tygodniu w wypominkach.

2. Dzisiejsza składka kopertowa przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii. Będzie ona miała miejsce zawsze w 3. niedziele miesiąca. Zaś dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów w Korczynie i na Kościoły Wschodu.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek (21.11.) Ofiarowanie NMP, we wtorek (22.11.) św. Cecylię – polecamy zajmujących się muzyką kościelną.

4. Msze święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1700. Serdecznie zapraszamy. Po Mszach świętych wieczornych modlitwy wypominkowe za naszych zmarłych.

5. W środę o godz. 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Eucharystyczna, a o godz. 1745  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. Za tydzień I Niedziela Adwentu. To czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Na 15 minut przed każdą Mszą świętą zapraszamy na katechezę wprowadzającą w przeżycie czasu Adwentu i Bożego Narodzenia. Z tej racji nie będzie Różańca przed sumą, a po południu odbędą się Nieszpory Adwentowe.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętych odbędzie się obrzęd błogosławieństwa opłatków, które będzie można nabyć przy wejściu do kościoła. Prosimy o pomoc w rozprowadzaniu tych opłatków Akcję Katolicką, zaś ofiary przeznaczymy na potrzeby parafii. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego będą wystawione świece. Ofiara – od 10 zł, przeznaczona na działalność Caritas.

8. Bóg zapłać za pełniony dyżur w naszym kościele, złożone ofiary. Do podjęcia dyżuru sprzątającego na nowy tydzień prosimy rodziny od nr 261 do 280.

9. W tym tygodniu zapraszamy na następujące spotkania duszpasterskie:

- w środę (23.11.) na Mszę świętą wieczorną a po niej na swoje miesięczne spotkanie formacyjne zapraszamy Rodziców dzieci Pierwszokomunijnych,

- w czwartek (24.11.) zbiórka rekreacyjna dla ministrantów,

- w piątek (25.11.) o godz. 1600 próba scholi.

10. Wójt Gminy Nozdrzec informuje o możliwości składania wniosków na zakup preferencyjny węgla, przysługujący uprawnionym do otrzymania dodatku węglowego. Wnioski przyjmowane będą do 2.12. Wzór wniosku i inne informacje dostępne w Urzędzie Gminy.

11. Niech Pan Bóg każdemu obficie błogosławi i udziela potrzebnych sił na ten ostatni tydzień roku kościelnego.