1. Dzisiejszy dzień kończy w Liturgii okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczynamy okres zwykły, choć kolędy śpiewamy tradycyjnie do święta Ofiarowania Pańskiego (02.02.).

2. Msze święte w ciągu tygodnia: od poniedziałku do soboty tylko o godz. 700. W Rudawcu Msza święta w środę o godz. 1600.

3. W środę (10.01.) po Mszy świętej rannej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W przyszłą niedzielę (14.01.) nasze dzieciątka ze szkoły podstawowej z klas
0-III wraz z opiekunami pragną nas wszystkich zaprosić na bożonarodzeniowe jasełka „Wśród nocnej ciszy”. Rozpoczną się one o godz. 1400.
Dzieciom się nie odmawia, więc przyjdźmy nie tylko w dużej liczbie, ale przede wszystkim z ochotą.

5. Wraz ze Służbą Liturgiczną składamy podziękowanie za ofiary składane przy rozprowadzaniu kompletów z kadzidłem. Dziękujemy także za dyżur sprzątający i złożoną ofiarę, a do podjęcia troski o świątynię w najbliższym tygodniu zapraszamy rodziny od nr 201 do 220.

6. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii, podczas której chcemy się spotkać z rodzinami na wspólną modlitwę i rozmowę. W tym tygodniu w poniedziałek i wtorek odwiedzimy dalszą część Parafian, poczynając od Miasteczka i domów przy drodze w stronę kościoła, następnie domy z Izdebnika i na Potokach. We wtorek, środę i ewentualnie czwartek z kolędą przeniesiemy się do Rudawca. Gdyby ktoś został pominięty, czy był z różnych powodów przeszkodzony i nie mógł skorzystać z wizyty duszpasterskiej zawsze istnieje możliwość indywidualnego umówienia się, aby kolędę uzupełnić. Harmonogram kolędy:

- poniedziałek:    1300 - 2000

- wtorek:             1300 - 2000

- środa:               1430 - 2000

- czwartek:          1430 - 2000

Ks. Wikariusz

- poniedziałek     1300 - 2100

- wtorek:             1400 - 2100

- środa:               1630 - 2100

- czwartek:          1530 - 2100

- piątek: kolęda na zgłoszenie

7. Czas podsumowań minionego roku dotyczy także spraw parafialnych i duszpasterskich. Szczegółowo miał on miejsce podczas uroczystego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w ostatni dzień roku. Warto jednak zapoznać się z danymi dotyczącymi przyjęcia sakramentów i sakramentaliów w naszej parafii. W Roku Pańskim 2023 sakrament chrztu przyjęło 29 dzieci, I Komunię Świętą przyjęło 19 dzieci. Do sakramentu bierzmowanie przystąpiło 26 młodych parafian. Sakrament małżeństwa zawarło w naszej parafii 10 par. Do wieczności odeszło 28 naszych parafian.

8. Przyjęty przez nas chrzest to nie tylko jednorazowy powód do świętowania, ale przede wszystkim zobowiązanie do wierności Chrystusowi na dobre i na złe w naszym życiu. Niech Jego błogosławieństwo umacnia naszą świadomość odpowiedzialności za żywy Kościół.