1. Trwa miesiąc sierpień, w którym podejmujemy abstynencję od napojów alkoholowych. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: we wtorek (08.08.) wspomnienie św. Dominika, w środę (09.08.) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, w czwartek (10.08.) święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w piątek (11.08.) wspomnienie św. Klary.

3. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy. Msza Święta w Rudawcu będzie odprawiana we wtorek o godz. 1700.

4. W następną niedzielę (13.08.) gościć będziemy misjonarza z Ekwadoru – ks. Wojciecha Baciora. Wygłosi słowo Boże i zbierze ofiarę na misje. Przywitajmy Go serdecznie.

5. Bóg zapłać za pełniony dyżur w naszym kościele w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny od nr 401-420.

6. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę Matki Bożej Szkaplerznej.

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

- Daniel Filip z Przysietnicy i Marlena Obłój, nasza parafianka – zapowiedź I,

- Patryk Badaczewski z Chorzowa i Katarzyna Dmitrzak, nasza parafianka – zapowiedź I,

- Paweł Piejko z Humnisk i Paulina Zanik, nasza parafianka – zapowiedź I.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom, urlopowiczom i wakacjowiczom życzymy udanego wypoczynku. Niech Jezus przemienia nasze serca i błogosławi nasze rodziny.