1. Rozpoczyna się Oktawa Wielkanocy, czyli przedłużenie świętowania Zmartwychwstania Chrystusa na cały tydzień. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy przy Eucharystycznym stole w ciągu tygodnia. Po Mszach świętych wieczornych nowenna do Bożego Miłosierdzia. Z racji oktawy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Najbliższa niedziela jest Niedzielą w Oktawie Wielkanocy, czyli Bożego Miłosierdzia.W dniu tym – mówi Pan Jezus do św. Faustyny, otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699)”. Zapraszamy zatem w tym dniu na Godzinę Miłosierdzia: o 1400 wystawienie Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego i adoracja indywidualna. Zapraszamy szczególnie członków Roży Miłosierdzia Bożego. Zaś o godz. 1500 wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Następnie Msza święta.

3. W przyszłą niedzielę (16.04.) składka inwestycyjna na potrzeby kościoła, zaś po Mszy świętej zbiórka do puszek na potrzeby Caritas. W tym dniu przed ołtarzem Miłosierdzia składamy wielkopostne skarbonki Caritas.

4. Msze święte w Poniedziałek Wielkanocny będą odprawiane o godz. 800 , 930 i 1100.

5. Msze święte w ciągu tygodnia od wtorku będą odprawiane o godz. 700 i 1800. W Rudawcu Msza święta w poniedziałek o godz. 930, zaś we wtorek o godz. 1700.

6. Od piątku do niedzieli w Sanoku będzie miało miejsce XXX Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej, zaś nasza młodzież z klasy VIII od czwartku do soboty będzie przeżywać swoje rekolekcje przed bierzmowaniem w ośrodku Caritas w Zboiskach. Polecamy ich naszym modlitwom.

7. Prosimy, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed sumą poprowadziła Róża Matki Bożej Pięknej Miłości.

8. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. O podjęcie nowego dyżuru sprzątającego prosimy rodziny od nr 41 do 60.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia Triduum Paschalnego i przygotowania świątyni do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W sposób szczególny: członkom Akcji Katolickiej, Rady Duszpasterskiej, Panu Prezesowi OSP w Izdebkach wraz z naszymi strażaczkami i strażakami, Panom: Marcinowi i Piotrowi za ochocze podjęcie posług w trakcie nabożeństw, Panu Organiście, lektorom starszym i młodszym, ministrantom, Różom Różańcowym, panom stolarzom i majstrom, którzy pomagali przy dekoracji a także wszystkim zaangażowanym w oprawę liturgii. Dziękujemy Chórowi Parafialnemu z panem Arturem na czele za uświetnienie swoim śpiewem naszych uroczystości. Wyrazy uznania i wdzięczności kierujemy pod adresem Pań: Joanny, Doroty, Renaty i Anny – za wykonanie dekoracji Ciemnicy i Grobu, za ustrojenie kościoła kwiatami i wszelką pomoc okazywaną w minionym czasie przygotowania do Świąt. Bóg zapłać wszystkim Parafianom i Gościom za obecność i ofiary.

10. Jako Wasi Duszpasterze życzymy Wam Drodzy Parafianie i Goście, aby radość i nadzieja bijące z misterium Krzyża i Zmartwychwstania Jezusa napełniły Wasze serca, będąc pociechą i umocnieniem na życiowe doświadczenia i trudy. Oby i nasza wiara, była taka jak ewangelijnych niewiast, które po zobaczeniu pustego grobu i spotkaniu Jezusa z wielką radością rozpowiadały tę nowinę uczniom. Radosnych Świąt Wielkanocnych dla Wszystkich Parafian i Gości! Chrystus zmartwychwstał! Alleluja!