1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywamy najważniejsze tajemnice z życia Jezusa. Po południu Gorzkie żale o godz. 1430. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

2. Bóg zapłać za ofiary składane podczas składki inwestycyjnej, jak również w ostatnią niedzielę za ofiary na ogrzewanie.

3. Jutro przeżywać będziemy parafialną spowiedź przedświąteczną. Będzie ona trwała od godz. 1430 do 1730 z przerwą od godz. 1600 do 1630. Zachęcamy do skorzystania z tego sakramentu.

4. W Wielką Środę, jeśli pozwoli pogoda wyruszymy na Parafialną Drogę krzyżową ulicami naszej wsi. Przejdziemy trasę: od kościoła, przez Izdebnik do Rzek. W tym dniu nie będzie adoracji Eucharystycznej. Rozpoczynamy od udziału we Mszy świętej o godz. 1700. Można zabrać ze sobą znicze. Do podjęcia rozważań zapraszamy przedstawicieli grup parafialnych i wszystkich stanów. Jeśli pogoda będzie niesprzyjająca Drogę krzyżową odprawimy w kościele.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

6. Od czwartku wieczorem rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne – serce i centrum roku liturgicznego. W Wielki Czwartek nie będzie porannej Mszy świętej, gdyż w tym dniu do południa w diecezjach sprawowana jest tylko jedna Msza święta w bazylice katedralnej dla poświęcenia olejów świętych.

7. Msze święte w ciągu tygodnia będą odprawiane: od poniedziałku do wtorku o godz. 700 i 1800, w środę o godz. 700 i 1700,  zaś w pozostałe dni Liturgie odbywać się będą tylko wieczorem:

- w Wielki Czwartek: o godz. 1800 Msza Wieczerzy Pańskiej

- w Wielki Piątek:  o godz. 1730 Droga krzyżowa, o godz. 1800 Liturgia Męki Pańskiej. Po Liturgii rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

- Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę: o godz. 1930 (pora nocna ze względu na charakter i przesłanie Liturgii Światła). Na tę Liturgię zabieramy świece do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

8. W Niedzielę Zmartwychwstania (09.04.) uroczysta Msza święta z procesją rezurekcyjną o godz. 600. Następna Msza święta o godz. 930 a później suma o godz. 1100. W tym dniu nie będzie popołudniowej Mszy świętej. Jest to czas świętowania w rodzinach.

9. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy do podjęcia adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i Bożym Grobie. Rozpoczęcie adoracji o godz. 700 a zakończenie o godz. 2200 Harmonogram adoracji według numerów i grup parafialnych umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. Do pomocy i zaangażowania w uroczystości wielkanocne zapraszamy naszych strażaków i wszystkich chętnych do podjęcia posługi liturgicznej.

10. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, zaś w Wielką Sobotę do postu się zachęca. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę w ciągu dnia Kościół nie sprawuje Mszy świętej, natomiast nie jest to dzień pozbawiony Liturgii. Zachęca się, aby w tych dniach gromadzić się na wspólnej modlitwie brewiarzowej, stąd zapraszamy na tzw. Ciemne Jutrznie, które odbędą się w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 1000.

11. W Wielką Sobotę w ciągu dnia błogosławimy także pokarmy na stół wielkanocny. Obrzędy błogosławieństwa będą miały miejsce w kościele o godz. 930, 1030, 1200 i 1300.

12. W Rudawcu spowiedź święta w Wielki Poniedziałek (03.04.) od godz. 1500 do 1730 z przerwą od 1600 do 1630. Porządek Liturgii W Wielkim Tygodniu będzie wyglądał następująco: w Wielki Wtorek: Msza święta o godz. 1800; w Wielki Piątek: o godz. 1530 Droga krzyżowa, o godz. 1600 Liturgia Męki Pańskiej; W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz. 1100 i 1130.  Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę: o godz. 1700. Msza święta z procesją rezurekcyjną w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 930.

13. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. O podjęcie nowego dyżuru sprzątającego prosimy rodziny od nr 1 do 40. Prosimy, aby ten dyżur podzielić na dwa dni: środa po południu i sobota po ostatnim święceniu.

14.W tym tygodniu zapraszamy na następujące spotkania:

- w poniedziałek (03.04.) po wieczornej Mszy świętej Radę Parafialną i Akcję Katolicką

- w piątek (07.04.) i w sobotę (08.04.) o godz. 800 zbiórka dla wszystkich ministrantów.

15. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Wojciech Gładysz i Paulina Gładysz, nasi parafianie – zapowiedź II.

16. Bóg zapłać za przepiękne palmy wielkanocne, za wspólną rodzinną i szkolną pracę wszystkim zaangażowanym. Dla każdego uczestnika konkursu zostały przewidziane dyplomy i drobne upominki.

17. Niech ten najważniejszy tydzień z życia Jezusa będzie także dla każdego z nas najważniejszy, inny i naprawdę wyjątkowy. Znajdźmy czas na refleksję i modlitwę dziękczynną za nasze zbawienie.