1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: we wtorek (30.01.) wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza, prezbitera, w środę (31.01.) wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, w piątek (02.02.) święto Ofiarowania Pańskiego – w tradycji ludowej święto Matki Bożej Gromnicznej, w sobotę (03.02.) wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika.

2. Msze święte w ciągu tygodnia: o godz. 700 i 1700 (za wyjątkiem I piątku). W święto Ofiarowania Pańskiego (02.02.) Msze święte będą odprawiane o godz. 800, 1100 i 1700W Rudawcu Msza święta we wtorek i piątek o godz. 1600. Serdecznie zapraszamy.

3. Z racji przypadającego w piątek (02.02.) święta Ofiarowania Pańskiego  podczas Mszy świętych pobłogosławimy gromnice (można je nabyć w zakrystii). Jest to Dzień Życia Konsekrowanego, więc będziemy modlić się także w intencji osób, które poświęciły się Bogu w życiu konsekrowanym i zakonnym. Składka będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. W tym dniu kończymy śpiewanie kolęd i ściągamy świąteczne dekoracje. Z racji święta Ofiarowania Metropolita Przemyski udzielił nam dyspensy od pokarmów mięsnych, zamieniając ją na jałmużnę. Każdy kto będzie korzystał z tej dyspensy jest zachęcany do złożenia ofiary na zakony kontemplacyjne czy misje.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca wraz ze swoimi nabożeństwami. Z sakramentu pokuty można skorzystać przez cały tydzień pół godziny przed Mszami świętymi a także w I piątek również na pół godziny przed każdą Mszą świętą. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawimy po sumie.

5. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w tym miesiącu w następującym porządku:

- ks. proboszcz: w I czwartek miesiąca od godz. 800,

- ks. wikariusz: w I piątek miesiąca od godz. 700 do godz. 1000, a następnie od godz. 1230.

6. W związku z przypadającym w sobotę (03.02.) wspomnieniem św. Błażeja, po wieczornej Mszy świętej pobłogosławimy jabłka, przyniesione świece, a także gardła. Zapraszamy zwłaszcza mających problemy ze strunami głosowymi, głosem czy krtanią.

7. Bóg zapłać za ofiary w niedzielę inwestycyjną.

8. Zbliżamy się wielkimi krokami do przeżywania czasu pokuty i postu, dlatego w przyszłą niedzielę (04.02.) w ramach zapustów chcemy wraz z naszymi ministrantami zorganizować i przeprowadzić „słodką niedzielę”. Po Mszach świętych będzie można poczęstować się przygotowanymi pączkami czy słodkościami. Ministranci przy tej okazji będą zbierali sobie ofiary na fundusz ministranci i ich letni wyjazd. Zapraszamy do podjęcia tej inicjatywy.

9. W przyszłą niedzielę (04.02.) po sumie zmiana tajemnic różańcowych, a przed sumą prosimy, aby modlitwę różańcową poprowadziła Róża św. Józefa.

10. Bóg zapłać za troskę o świątynię w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. Do podjęcia nowego dyżuru sprzątającego i rozebranie choinek  prosimy rodziny od nr 261 do 280.

Ogłoszenie społeczne:

Gmina Brzozów zaprasza na „Gminny Zimowy Bal Malucha” do Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzozowie przy ul. Parkowej, który odbędzie się dzisiaj (28.01.) w godzinach 1500 – 1900. Wstęp wolny.

11. Ewangelista oznajmia nam dziś, że wieści o Jezusie rozchodziły się bardzo szybko. Zbliża się czas zimowych szaleństw. I my wszyscy świadczmy o Bogu, tam gdzie żyjemy i wyjeżdżamy. Życzymy dobrej niedzieli, a dzieciom i nauczycielom spokojnych i bezpiecznych ferii. Odpocznijcie nieco.