1. Dziś niedziela radości ze zbliżających się świąt Wielkanocnych i naszego nawrócenia. Rozpoczynamy także nowennę przed Uroczystością św. Józefa, na którą zapraszamy. Dziś po południu Gorzkie żale o godz. 1430.

2. Msze święte w ciągu tygodnia: o godz. 700 i 1700. W tym tygodniu w Rudawcu Droga krzyżowa we wtorek o godz. 1530, a po niej Msza święta. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 915. Serdecznie zapraszamy.

3. W piątek (15.03.), jeśli pozwoli pogoda, w naszej parafii przeżywać będziemy plenerową Drogę krzyżową. Trasa to ok. 1,5 km. Rozpoczynamy od udziału we Mszy świętej o godz. 1700. Na trasę można zabrać ze sobą znicze. Do podjęcia rozważań zapraszamy przedstawicieli grup parafialnych i wszystkich stanów. Takie rozważanie może podjąć każdy. Nie czekajmy tylko na innych. Zaangażujmy się w Drogę krzyżową Pana Jezusa, jak Szymon, czy Weronika. Zapraszamy, aby zgłosić się w zakrystii.

4. Tych Parafian, którzy nie dadzą rady pójść na Drogę krzyżową ulicami wsi zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej w czwartek (14.03.) o godz. 1630.

5. Ostatnimi czasy popularnością cieszą tzw. Ekstremalne Drogi krzyżowe nocą. Coś na wzór tego nabożeństwa proponujemy chętnym Parafianom w Wielkim Tygodniu. Rozpoczęcie byłoby Mszą świętą ok. godziny 2000, a zakończenie ok. 2300. Trasa wewnątrz miejscowości nie przekroczy 10 km (to ¼ Ekstremalnej Drogi krzyżowej, które liczą przynajmniej 40 km). Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii. Tam też szczegóły.

6. Paschaliki wielkanocne dostępne są przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

7. Wydział Duszpasterstwa Rodzin i Kustosz Relikwii Błogosławionych Ulmów zapraszają na Pielgrzymkę/Marsz „Z Błogosławioną Rodziną Ulmów w obronie życia”, który odbędzie się 23.03.2024 r. (sobota) z Łańcuta do Markowej. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

8. Przewodniczący KEP prosi Polaków o rozpoczęcie nowenny „21:20” w intencji Ojczyzny od 16.03. do 24.03. Będzie ona odmawiana na Jasnej Górze po Apelu Jasnogórskim, a w naszym kościele po Mszach świętych.

9. Bóg zapłać za troskę o świątynię w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. Do podjęcia nowego dyżuru sprzątającego zapraszamy rodziny od nr 381 do 400. W przyszłą niedzielę (17.03.) składka inwestycyjna na potrzeby kościoła.

10. W minionym tygodniu naszą wspólnotę parafialną w ziemskim życiu opuścił śp. Waldemar Nowak, wieloletni członek chóru parafialnego, a także śp. Maria Owsiany. Niech Pan da im udział w swojej chwale: Dobry Jezu, a nasz Panie…

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE:

• Przypominamy o inicjatywie całodobowej modlitwy domowej w dniu 16.03.2024 r. Intencją ogarniamy naszą Ojczyznę, powołanych i nowe powołania kapłańskie. Zapisujemy swój numer domu przy określonej godzinie.

11. Każdy z nas jeśli żyje w prawdzie zbliża się do światła Jezusa bo Jego uczynki są dokonywane w Bogu. Dużo radości dla was wszystkich z powodu zbliżających się już Świąt Wielkanocnych.