1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw o nowe powołania do służby Panu Bogu. Nie zapomnijmy o tej modlitwie w ciągu tygodnia. Dziś po południu (a także za tydzień) odprawimy w tej intencji Nieszpory wielkanocne o godz. 1430.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: we wtorek (23.04.) uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski, w środę (24.04.) wspomnienie św. Jerzego, męczennika, w czwartek (25.04.) święto św. Marka Ewangelisty.

3.  Msze święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. W sobotę wieczorna Msza święta o godz. 1900. W Rudawcu Msza święta we wtorek o godz. 1700.

4. W czwartek (25.04.) w związku ze świętem św. Marka po Mszy świętej wieczornej procesja do krzyża misyjnego i modlitwy błagalne o błogosławieństwo pól. Zapraszamy zwłaszcza rolników i ogrodników.

5. W najbliższą sobotę (27.04.) zapraszamy Parafian na Mszę świętą wieczorną i nabożeństwo wielkanocne o godz. 1900. Droga Światła – bo tak się nazywa się to radosne nabożeństwo na wzór Drogi Krzyżowej, odprawiane w okresie wielkanocnym. Są to spotkania i objawienia Jezusa Zmartwychwstałego przy 14 stacjach światła. Głównym celem tego nabożeństwa jest podkreślenie znaczenia okresu wielkanocnego w Kościele. Odprawimy je  – jeśli pozwoli pogoda – wokół naszego kościoła w formie procesji z figurą Zmartwychwstałego Jezusa. Na to nabożeństwo można zabrać znicze.

6. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę Matki Bożej Zielnej.

7. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. O podjęcie nowego dyżuru sprzątającego prosimy rodziny od nr 541 do 560. Składka z następnej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie.

8. W tym tygodniu zapraszamy na Mszę świętą wieczorną i spotkanie:

- w czwartek (25.04.): Rodziców dzieci rocznicowych.

- w piątek (26.04.): Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.

- w sobotę (27.04.): Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas: VI, VII i VIII.

9. Wszyscy jesteśmy własnością Boga – tak jak owce Pasterza. Trzymajmy się w życiu Jezusa i Jego zasad bo On jest Dobrym Pasterzem, który nie zrobi krzywdy nikomu z nas. Prośmy Go o siły i obronę od złego na najbliższy tydzień.