1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw o nowe powołania do służby Panu Bogu. Dziś popołudniu odprawimy w tej intencji Nieszpory wielkanocne o godz. 1430, a po nich będzie Msza święta.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: w poniedziałek (01.05.) wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika, w środę (03.05.) uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski i archidiecezji przemyskiej, w czwartek (04.05.) wspomnienie św. Floriana, męczennika, w piątek (05.05.) święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu, w sobotę (06.05.) święto śś Apostołów Filipa i Jakuba.

3. Msze święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. Z racji obowiązkowej uroczystości w środę Msze święte będą sprawowane o godz. 800, 930 i 1400. Msza święta popołudniowa będzie połączona z Gminnymi Uroczystościami Uchwalenia Konstytucji 3 Maja i pochodem patriotycznym do Kopca Konstytucji  3- Maja.

4. Od poniedziałku (01.05.) rozpoczynamy nabożeństwa majowe, podczas których będziemy wspólnie modlić się przez przyczynę Matki Bożej śpiewając litanię loretańską. W kościele nabożeństwo majowe przy wystawionym Najświętszym Sakramencie każdego dnia o godz. 1730. W najbliższą środę majówki po Mszach świętych dopołudniowych. W niedziele zaś o godz. 1430. Prosimy, aby podtrzymywać także wspólny, rodziny i sąsiedzki śpiew przy okolicznych kapliczkach. Chorych zachęcamy do łączności w tej modlitwie w swoich domach.

5. We wtorek (02.05.) przypada rocznica święceń naszego biskupa pomocniczego Krzysztofa Chudzio. Modlimy się w jego intencji.

6. W środę (03.05.) w kościele filialnym w Rudawcu będziemy przeżywać uroczystość tytułu kościoła własnego. Z tej racji uroczysta suma o godz. 1100. Spowiedź święta w Rudawcu we wtorek i piątek od godz. 1630, następnie Msza święta i majówka.

7. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca wraz ze swoimi nabożeństwami. Spowiedź święta w piątek od godz. 1700. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy również w piątek w godzinach dopołudniowych.

8. W sobotę (06.05.) rozpoczynamy cykl nabożeństw fatimskich, które trwają od maja do października. Zapraszamy więc na Mszę świętą o godz. 1800, różaniec fatimski i procesję do groty, podczas której odśpiewamy majówkę.

9. Najbliższa niedziela jest pierwszą miesiąca. Po Mszach świętych dopołudniowych adoracja Najświętszego Sakramentu a po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Po południu adoracja i majówka przed Mszą świętą tj. o godz. 1430. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę Ofiarowania NMP.

10. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. O podjęcie nowego dyżuru sprzątającego prosimy rodziny od nr 101 do 120.

11. W tym tygodniu zapraszamy na Mszę świętą wieczorną i spotkanie:

- w czwartek (04.05.): członków Akcji Katolickiej,

- w piątek (05.05.): kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VIII,

- w sobotę (06.05.): o godz. 1600 Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.

12. Zapowiedzi przedślubne:

- Piotr Pantoł i Izabela Wydrzyńska, nasi parafianie – zapowiedź I,

- Damian Wasiak, nasz parafianin i Katarzyna Czechowicz z parafii Cieklin – zapowiedź I.

Ogłoszenia społeczne:

13. Pan Sołtys informuje, że inkaso II raty podatku i opłaty śmieciowej odbierane będą od 05.05.-15.05.: 05.05. w Rzekach u p. Józefa Fala od 800 – 1000 ; 06.05. pod lasem w sklepie u p. Krzysztofa Szerszenia od 800 – 1100; od 08.05. – 15.05. w biurze sołtysa od 800 – 1200. W każdy wtorek i czwartek także po południu od 1600 – 1800.

14. Kierownictwo Rejonu Budowy Dróg i Mostów w Krośnie informuje, że droga powiatowa od stadionu przez serpentyny będzie zamknięta od 08.05.-12.05. w godz. od 800 – 1800.

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły: śp. Genowefa Wójcik i Wanda Gładysz. W ich intencji: Dobry Jezu, a nasz Panie…

16. Niech ten czas majowego weekendu będzie okazją dla wszystkich, by nieco odpocząć, gdzieś wyjechać czy spędzić czas w rodzinnej atmosferze. Niech Jezus – Dobry Pasterz ogarnie nas swoją opieką i błogosławieństwem.