1. Dziś w godzinach popołudniowych rozpoczynamy świętowanie uroczystości Bożego Narodzenia wieczorną wieczerzą wigilijną. Z tej racji dziś już nie będzie popołudniowej Mszy świętej, gdyż o tej porze świętujemy w rodzinach. Niech nasza wieczerza wygląda po chrześcijańsku: z lekturą opisu Narodzenia Jezusa z Pisma Świętego (Łk 2, 1-14) modlitwą, śpiewem kolęd i pastorałek. Podczas wieczerzy nie częstujemy się alkoholem ani nie spożywamy mięsa. Warto od rana zachować tradycyjny post. Nasze domowe świętowanie ubogaćmy licznym udziałem w Mszy świętej pasterskiej sprawowanej o północy (2400). Pasterka w Rudawcu sprawowana będzie o godz. 2200. Nie dyspensujmy się później od udziału w Mszach świętych w ciągu dnia, gdyż jest to wyjątkowy dzień świąteczny.

2. W poniedziałek (25.12.) świętujemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. A we wtorek (26.12.) drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze święte w tych dniach będą sprawowane o godz. 800 i 1100. Nie będzie Mszy świętej popołudniowej. W tym czasie świętujemy w rodzinach.

3. Przez najbliższe osiem dni świętujemy oktawę Narodzenia Pańskiego. To szczególny czas radości z przeżywanego Bożego Narodzenia. Ponadto w liturgii Kościoła świętujemy: we wtorek (26.12.) święto św. Szczepana, diakona i pierwszego męczennika, w środę (27.12.) święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w czwartek (28.12.) święto śś. Młodzianków, męczenników, w niedzielę (31.12.) uroczystość świętej Rodziny (podczas sumy w tym dniu zapraszamy szczególnie małżonków z dziećmi na akt odnowienia przyrzeczeń małżeńskich).

4. W związku z przypadającymi w najbliższych dniach wspomnieniami podczas liturgii dokonamy obrzędów błogosławieństw: we wtorek po sumie: błogosławieństwo owsa, w środę po Mszy świętej wieczornej: błogosławieństwo wina, w czwartek po Mszy świętej wieczornej: błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy do licznego udziału.

5. Msze święte w ciągu tygodnia: w środę i czwartek o godz. 700 i 1800. W piątek i sobotę tylko o godz. 700. Nie będzie wieczornej Mszy świętej. W Rudawcu Msze święte w poniedziałek i wtorek o godz. 930.

6. W niedzielę (31.12.) zakończenie Roku Pańskiego 2023. Msza święta i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 1430. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. W Rudawcu Msza święta na zakończenie roku o godz. 930.

7. Bóg zapłać za miesięczne ofiary składane na naszą świątynię. Bóg zapłać także za dyżury sprzątające w minionym tygodniu. Do podjęcia troski o świątynie w najbliższym tygodniu zapraszamy rodziny od  nr 161 do 180.

8. W tym tygodniu od środy (27.12.) do soboty (30.12.) chcielibyśmy rozpocząć wizytę duszpasterską czyli tzw. kolędę, rozpoczynając w tym roku odwiedziny Parafian od strony Magierowa. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Podczas kolędy na stole przygotowujemy krzyżyk, świece, wodę święconą, Pismo Święte, a dzieci i młodzież szkolna: zeszyty z katechezy. Podczas kolędy w miarę możliwości niech zgromadzi się cała mieszkająca w domu rodzina. Na miejsce postaramy się dotrzeć sami, zaś gdyby były trudne przypadki to tak jak w tamtym roku prosimy o pomoc. Prosimy zatroszczyć się o ministrantów, by nie zgłodnieli i mieli się co napić.

Harmonogram kolędy:

- środa i czwartek: od godz. 800 – 1700,

- piątek: od godz. 800 – 2000,

- sobota: od godz. 800 – 2000 (ks. proboszcz do 1300).

9. Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy nawet w najdrobniejszy nawet sposób zatroszczyli się o przygotowanie naszej świątyni do Uroczystości Bożego Narodzenia, za piękne pomysły i poświęcony czas. Szczególne podziękowania składamy na ręce zaangażowanych członków Rady Duszpasterskiej, artystkom, dekoratorkom: p. Renacie, p. Katarzynie, p. Annie i p. Joannie, a także p. Jackowi stolarzowi za drewniane wykończenia i p. Mieczysławowi za wybranie i udostępnienie choinek. Za uświetnienie liturgii dziękujemy Chórowi Parafialnemu „Vox Cordis” z p. Arturem Grecznerem na czele, wszystkim czytającym i śpiewającym, zaangażowanym w procesję z darami, Służbie Liturgicznej i Panu Organiście.

10. Pośród podejmowanych przez nas decyzji niech ta dotycząca życia z Bogiem i posłuszeństwa Jego woli będzie zawsze na pierwszym miejscu. Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Niech Bóg błogosławi.