1. Dziś po południu Gorzkie żale o godz. 1430. W piątek o godz. 1730 droga krzyżowa. Za udział w nabożeństwach Męki Pańskiej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w piątek (17.03.) św. Patryka, w sobotę (18.03.) św. Cyryla Jerozolimskiego.

3. W przyszłą niedzielę – 3. miesiąca – składka inwestycyjna na potrzeby kościoła.

4. Msze święte w ciągu tygodnia o godz.  700 i 1700, zaś w piątek o godz.  700 i 1800. W Rudawcu droga krzyżowa we wtorek o godz. 1530, a po niej Msza święta. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 915.

5. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. O podjęcie nowego dyżuru sprzątającego prosimy rodziny od nr 601 do 640, ponadto Rodziców dzieci przygotowujących się do bierzmowania z klasy VIII. Przygotowujemy się do głównego odpustu parafialnego, stąd trzeba przygotować kościół i obejście.

6. W ramach przygotowania duchowego do naszego odpustu zachęcamy do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to Dzień Świętości Życia, dlatego mamy ku tej modlitwie szczególne zobowiązanie jako parafia. Wypełnione deklaracje dostępne na stoliku należy składać w zakrystii. O szczegółach można poczytać w internecie lub w gablocie. Dla młodych polecamy aplikację „Adoptuj Życie”. Przedstawiciele Parafian przypominają także o modlitwie całodobowej w Wielki Czwartek. Na stoliku dostępne są listy.

7. Caritas Archidiecezji Przemyskiej wspomagając leczenie chorych dzieci, dofinansowując im obiady, kolonie, leczenie i pomoc w hospicjum rozprowadza paschaliki oraz miód. Ofiara to co najmniej 10 zł. Gest ten wpisuje się w jałmużnę wielkopostną. Można je nabywać przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

8. Zapraszamy na następujące spotkania:

- we wtorek (14.03.) o godz. 1700 spotkanie przed bierzmowaniem dla klasy VIII,

- w piątek (17.03.) o godz. 1600 schola parafialna,

- w niedzielę (19.03.) po sumie Rada Parafialna.

9. W dniach 14-16.04.2023 r. w Sanoku odbędzie się Archidiecezjalne Spotkanie Młodych. Po więcej informacji i możliwość zapisania się dla chętnej młodzieży od klasy VII wzwyż zapraszamy do zakrystii. Termin: do 20.03.2023 r.

10. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Paweł Baran i Gabriela Grodzka, nasi parafianie -  zapowiedź II.

11. Minister Obrony Narodowej chce wyróżnić Rodziców żołnierzy medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”. Takie wyróżnienie przysługuje Rodzicom, których co najmniej troje dzieci pełniło służbę wojskową. Zgłoszeń należy dokonać do Urzędu Gminy w Nozdrzcu do 17.03.2023 r. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

12. Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na szkolenie dla osób składających wnioski o dopłaty bezpośrednie. Szkolenie ma na celu zapoznanie z nowymi zasadami przyznawania płatności. Odbędzie się 21.03.2023 r. o godz. 1000 w Sali Domu Strażaka w Izdebkach. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

13. Pan Jezus przypomniał nam dziś, że On jest źródłem, z którego korzystanie daje życie wieczne. Prośmy Go o błogosławieństwo na czas naszego duchowego wzrostu i rozwoju w Wielkim Poście.